Заяви про достатність фінансування медицини зіштовхують лікаря та пацієнта, - Яриніч

Виходячи на другий етап реформи охорони здоров’я, треба було провести інвентаризацію і розуміти стан речей на всі сто відсотків.

Це стосується технічного стану лікарень, їх матеріального оснащення і людського ресурсу, каже гендиректор Кіровоградського обласного клінічного онкоцентру Костянтин Яриніч, який наразі претендує на посаду очільника Національної служби здоров’я.

Фото - CBN
Фото – CBN

Лікарня може бути прекрасно обладнана, але, якщо в ній немає кому працювати, все втрачає сенс, – зокрема сказав він. – За фактом, усі забули про лікарів. Супрун (Уляна, ексміністр охорони здоров’я України. – Весь Кіровоград) за ці роки привчила нас до думки, що медицина знаходиться в страшному стані і винні лікарі. Вони неуки, вони не розуміють, що роблять, частіше гублять здоров’я людей, ніж рятують життя. За чотири роки вона вмонтувала цю конструкцію у свідомість пересічного українця. І тільки зараз від міністра ми чуємо, що медики – це наше надбання, що без їхньої участі не можна проводити реформу.

На думку Яриніча, це не означає, що реформа повинна бути зупинена, але вона повинна йти правильним, конструктивним шляхом.

Сьогодні приблизно три відсотки ВВП спрямовані на медицину, але медицина не може бути якісною, якщо цей відсоток менше п’яти. Це всесвітньо прийнятий концепт. У нас же досі говорять про систему Семашко і безкоштовні послуги за три відсотки ВВП. Ну яким чином? – запитує він. – Заяви про те, що все безкоштовно і грошей, виявляється, на все вистачає, просто ми не вміємо їх правильно використовувати, зіштовхують лікаря і пацієнта… Пацієнт, почувши, що все безкоштовно, приходить і запитує: «Де?» Йому відповідають: «Нема». Він каже: «Я буду писати на вас скаргу». Йому у відповідь: «А пишіть». Хто винен? Лікар. Тому що в Києві сказали, що на місцях все є. Виходить, тут, на місці погано управляють, погано лікують і крадуть. Там, у столиці, зробили все, щоб було щастя, а тут так і не зрозуміли, як цього щастя досягти.

Довідково: Костянтин Яриніч – завкафедрою клінічних дисциплін, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків ДНМУ, народний депутат минулого скликання, має звання Заслужений лікар України.

Нагадаємо, на початку квітня очільник обласного онкоцентру заявив в інтерв’ю, що медична сфера країни наразі переживає дві епідемії – COVID-19 та реформування.