COVID-19: смерть у колонії, тестування футболістів, пом’якшення карантину

У Кропивницькому помер інфікований коронавірусом в’язень виправної колонії №6, можливо – 37-річний чоловік з Олександрії. Уповноважена Верховної Ради з прав людини поскаржилася на погані карантинні умови.

Про це повідомила низка всеукраїнських ЗМІ, зокрема Громадське, Діло, The Babel та інші з посиланням на Facebook омбудсменки Людмили Денисової.

imgonline-com-ua-2to1-3M3zop2A6zkB

Вважаю, що смерть ув’язненого — наслідок неналежної організації та контролю за впровадженими карантинними заходами в установах покарань, а також фактичного ігнорування виконання рекомендації, наданих за результатами моніторингових візитів у рамках національного превентивного механізму, – написала Денисова. – Моніторинговою групою Офісу омбудсмена 13 травня перевірено вказану виправну колонію на дотримання стану забезпечення заходів із запобігання поширення коноравірусної хвороби. За результатами перевірки зафіксовані порушення в організації протиепідемічних заходів. Керівництву пенітенціарної установи та південного міжрегіонального управління були скеровані відповідні акти реагування для вжиття відповідних заходів.

Уповноважена звернулася до Офісу генпрокурора щодо розслідування смерті ув’язненого та притягнення винних до відповідальності, до Мін’юсту з вимогою протестувати працівників пенітенціарних установ і до МОЗ із проханням надати таким установам тести на коронавірус.

На ізоляцію перевели 3 фельдшерів і 8 засуджених, які були контактними особами померлого, а також 12 працівників конвою.

Зазначається, що ув’язнений помер вчора, 4 червня, від супутніх хвороб. Офіційний Telegram-канал голови Кіровоградської ОДА Андрія Балоня повідомив, що вчора в Центральній міській лікарні Кропивницького помер інфікований коронавірусом 37-річний мешканець Олександрії, який мав важкі супутні захворювання.

Чи йдеться про одну й ту саму людину, не уточнюється. Згідно даним електронної карти РНБО на сьогоднішній ранок, за минулу добу в області зафіксовано одну смерть серед захворілих на COVID-19 та 13 нових випадків захворювання, одужало 4 особи.

РНБО

Сьогодні ж пресслужбою футбольного клубу «Інгулець» з Петрового оприлюднено відеонарізку тестування гравців на коронавірус. З 23 червня планується відновлення ігор чемпіонату України з футболу у Першій лізі, якщо виконком Української асоціації футболу дасть добро, повідомляє Спортивна Кіровоградщина. Матчі проходитимуть за дотримання вимог медичного протоколу.

Також повідомлялося, що відсьoгoдні на Кірoвoградщині ввoдиться чергoвий етап пoслаблення прoтиепідемічних захoдів.

Зокрема кафе та рестoрани змoжуть приймати відвідувачів усередині приміщень за умoви рoзташування місць для сидіння між сусідніми стoлами не менше ніж 1,5 м і забезпечення працівників усіма неoбхідними засoбами захисту. За oдним стoлoм дoзвoляється сидіти максимум чoтирьoм клієнтам без урахування дітей вікoм дo 14 рoків. Дoзвoляється збільшити кількість учасників релігійних захoдів та віднoвлюється рoбoта закладів культури за умoви перебування не більше oднієї oсoби на 5 м² плoщі приміщення. Також дoзвoляється перевoзити в салоні легкового автомобілю п’ять абo більше людей, якщo всі вoни є членами oднієї сім’ї.

Нагадаємо, депутати міськради Кропивницького перерозподілили кошти на реконструкцію терапевтичного відділення лікарні на Валах, яке спеціалізуватиметься зокрема на лікуванні вірусної пневмонії, а також на закупівлю нового лікувального та діагностичного обладнання. Раніше очільник обласного центру Андрій Райкович повідомив про намір створити в місті власні потужності для ефективного лікування та діагностики патологій органів дихання, зокрема спричинених коронавірусом