Обраний на Кіровоградщині «слуга народу» задекларував 123 мільйони готівкою

В цілому нардепи з фракції президентської партії «Слуга народу» задекларували понад мільярд готівкових гривень.

На банківських рахунках народні депутати мають в десять разів менше коштів, повідомляють у Комітеті виборців України (КВУ), посилаючись на дані поданих обранцями декларацій, доступних на веб-сайті Нацагентства з питань запобігання корупції.

Олег Воронько спілкується з журналістами в Трускавці. Скріншот відео.
Олег Воронько, обраний народним депутатом у 103 окрузі на Кіровоградщині, спілкується з журналістами в Трускавці. Скріншот відео OBOZREVATEL, липень 2017-го.

Серед ТОП 10 депутатів «Слуги Народу», які задекларували найбільше готівкових коштів:

Олег Воронько (ОВО №103) – 123 млн. грн. готівкових коштів;

Олександр Сова (№70 у виборчому списку) – 79 млн. грн.;
Роман Мулик (№73 у виборчому списку) – 24 млн. грн.;
Олександр Трухін (ОВО №40) – 21 млн. грн.;
Руслан Горбенко (№109 у виборчому списку) – 21 млн. грн.;
Остап Шипайло (№120 у виборчому списку) – 21 млн. грн.;
Давид Арахамія (голова фракції «Слуга Народу») – 20 млн. грн.;
Гео Лерос (№23 у виборчому списку) – 20 млн. грн.;
Артем Культенко (№19 у виборчому списку) – 19 млн. грн.;
10. Дмитро Соломчук (№33 у виборчому списку) – 17 млн. грн.

Також понад 10 млн. грн. готівкою задекларували Ігор Марчук, Олександр Скічко, Сергій Іонушас, Артем Нагаєвський, Іван Юнаков, Ольга Савченко, Олександр Дубінський, Олена Шуляк, Олександр Ткаченко (призначений міністром культури та інформаційної політики), Костянтин Касай, Павло Павліш, Негулевський Ігор, – йдеться у повідомленні.

За словами голови КВУ Олексія Кошеля, якого цитує сайт організації, задекларовані суми готівки можуть свідчити як про повну недовіру депутатів монобільшості до української банківської системи, так і про можливі схеми легалізації «чорних» коштів.

Так, народні депутати можуть декларувати значно більші суми для того, щоб мати пояснення майбутнім тіньовим надходженням, – зазначив Кошель.

Також сьогодні стало відомо, що партійну організацію партії «Слуги народа» на Кіровоградщині очолив Олександр Дануца, обраний нардепом в одномандатному окрузі на території Кропивницького. Про це написала в Facebook голова медіа-офісу політичної сили Євгенія Кравчук. Згідно оприлюдненим нею відомостям, осередок партії на Київщині очолив колишній журналіст і телеведучий Олександр Дубінський.

В листопаді минулого року Дубінський, який наразі очолив партію Володимира Зеленського в Київський області, став фігурантом резонансного розслідування журналістів bihus.info

Нагадаємо, Олег Воронько, який виграв парламентські вибори в 103 одномандатному виборчому окрузі зокрема в чинного міського голови Олександрії, торік сказав журналістам у Трускавці, що витрачає орієнтовно кілька тисяч доларів на місяць. У поданих ним до Центрвиборчкому відомостях було вказано, що кандидат тимчасово не працює.