ДБР хоче третю судово-медичну експертизу у справі Собченка

У справі про загибель 52-річного пенсіонера міліції під час затримання патрульними в Кропивницькому чекають вже на третю судово-медичну експертизу (СМЕ).

Поки немає її результатів, будь-які слідчі дії не проводяться, повідомив сайту Весь Кіровоград адвокат родини загиблого Юрій Усатенко.

У студії ток-шоу "Стосується кожного" в серпні минулого року. Участь у програмі, присвяченій поліцейському насильству в Україні, взяли родичі загиблого під час затримання патрульними в Кропивницькому Олександра Собченка. Скріншот
У студії ток-шоу “Стосується кожного”. Участь у програмі, присвяченій поліцейському насильству в Україні, в серпні минулого року взяли родичі загиблого під час затримання патрульними в Кропивницькому Олександра Собченка. Скріншот

Чекаємо, коли наша черга прийде. Чогось вони захотіли ще одну експертизу провести – ДБР вирішило, що їм потрібна ще одна, – зокрема сказав він.

Експертизу мають провести столичні фахівці. Адвокату невідомо, що не влаштовує слідчих у результатах призначеної судом на його вимогу повторної СМЕ, яку провели в Харкові. В січні повідомлялося, що за версією слідства, один із копів повалив водія на землю і сильно здавив шию. Саме через це, згідно висновкам повторної експертизи, в Собченка зупинилося серце.

Згідно оприлюдненим раніше висновкам Кіровоградської обласної СМЕ, він помер від гострої коронарної недостатності на тлі атеросклеротичного кардіосклерозу, алкогольного сп’яніння, психоемоційного навантаження та гострого панкреатиту. Тілесні ушкодження, отримані незадовго до смерті, місцеві експерти кваліфікували як легкі, які не мають прямого причинного зв’язку з настанням смерті.

Співробітники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру в перевищенні повноважень одному з патрульних, під час затримання якими помер Собченко – інспектору pоти Упpaвління пaтpульної поліції в Кіpовогpaдській облaсті Артемові Бондаренку. Наприкінці травня Заводський районний суд Миколаєва продовжив йому запобіжний захід – ще два місяці Бондаренко перебуватиме під домашнім арештом. Наразі він залишається єдиним поліцейським з тих, що брали участь у затриманні, якому оголошено про підозру.

Сюжет ТСН від 22 січня 2020 року

За ідеєю, там ще чотирьом треба (повідомити про підозру. – Весь Кіровоград), як мінімум. Я піднімав питання, але у ДБР кажуть, – їм же «продовжуватись» весь час треба, – що їм поки вистачає, поки не буде експертизи, вони нічого робити не будуть, – зазначив адвокат потерпілих у коментарі.

За його словами, скільки чекати проведення чергової експертизи – невідомо, це залежить від експертної установи.

Про підозру поліцейському повідомлено в рамках провадження, яке розпочате за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 статті 365 Кримінального кодексу, – перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, якщо дії спричинили тяжкі наслідки. Строки давності для такого злочину, який відноситься до категорії тяжких – 10 років.

Нагадаємо, 52-річний чоловік помер під час затримання патрульними в обласному центрі Кіровоградщини в ніч на 17 липня. За офіційною версією, «ВАЗ-2104» Собченка зупинили через непрацюючі світлові прибори. Поліцейські застосували до нього та його родичів перцевий газ, кийки, кайданки та фізичну силу. Подія спричинила великий суспільний резонанс.

Невістка загиблого повідомила журналістам, що після особистої зустрічі з президентом Володимиром Зеленським той дзвонив керівнику ДБР, просив, щоб цю справу взяли під контроль, що він особисто хоче стежити за тим, як проходить її розгляд.