Справу про побиття колеги патрульними Кропивницького закрили й знову відкрили

За півтора року у справі про жорстоке побиття кропивницькими копами столичного колеги не призначена навіть судово-медична експертиза.

Про це сайту Весь Кіровоград повідомила адвокатка потерпілого Марина Гуцул.

Михайло Корнілов після спілкування з колегами в Кропивницькому
Інспектор патрульної поліції Києва Михайло Корнілов після спілкування з колегами в Кропивницькому

В травні минулого року Кропивницький апеляційний суд закрив адміністративне провадження про водіння у нетверезому стані, розпочате за протоколом місцевих копів щодо інспектора патрульної поліції Києва Михайла Корнілова. Той стверджує що автомобілем не керував, перебуваючи біля будинку своїх сестер у Кропивницькому, жодних правил не порушував і взагалі не був учасником дорожнього руху.

Під час взаємодії з місцевими колегами Корнілов отримав численні травми, зокрема забій головного мозку, перелам ребра, закриту травму колінного суглобу, ушкодження шийних м’язів, множинні забої та садна голови, тулуба та кінцівок. Наразі він є потерпілим у провадженні, розпочатому за ч.2 ст.365 Кримінального кодексу – перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, яке супроводжувалося насильством. Слідство в провадженні проводять слідчі Державного бюро розслідувань.

 

Все, що вони зробили (слідчі ДБР. – Весь Кіровоград) – визнали Михайла Корнілова потерпілим, допитали свідків, які є зацікавленими особами, – каже адвокатка. – Тобто, працівників патрульної поліції, які сказали, що «ми нічого не перевищували». Їхній керівник провів службове розслідування, висновок – що причинно-наслідкового зв’язку між цими тілесними ушкодженнями та діями його підлеглих немає. Слідчий побачив цей висновок, допитав патрульних, – можливих підозрюваних, – і закрив кримінальне провадження за відсутності події злочину.

Провадження було закрите 30 травня минулого року, в листопаді Заводський суд Миколаєва, де розташований регіональний офіс ДБР, скасував постанову про закриття, та зобов’язав відомство поновити розслідування. Розглянувши скаргу на бездіяльність слідчого, 20 травня вже поточного року той же суд виніс рішення, у якому надані чіткі вказівки щодо дій, які мають бути ним учинені.

Проте, констатує Гуцул, у справі досі не призначена судово-медична експертиза, нікому не оголошено про підозру.

В березні минулого року місцеві ЗМІ цитували твердження матері потерпілого інспектора про те, що її сина били три години, і навіть «швидку» їй доводилося викликати самій. Про всі подробиці надзвичайної події, її наслідки для потерпілого та історію спроб домогтися справедливості читайте незабаром у лонгріді в розділі Не новини нашого сайту.

Нагадаємо, в справі про загибель 52-річного пенсіонера міліції під час затримання патрульними в Кропивницькому чекають вже на третю судово-медичну експертизу (СМЕ). Співробітники ДБР повідомили про підозру в перевищенні повноважень одному з копів, під час затримання якими помер Собченко – інспектору pоти Упpaвління пaтpульної поліції в Кіpовогpaдській облaсті Артемові Бондаренку.