Очільники Кропивницького, Дніпра, Миколаєва, Чернівців, Житомира та Каховки створили партію

Метою нової політичної сили, яка отримала назву «Пропозиція», стане побудова ефективної системи самоврядування в країні.

Про це повідомляє «Новое время» Україна з посиланням на пресслужбу партії, презентація якої відбувається зараз у Києві.

image

До її складу увійшли керівники шести українських міст – Кропивницького, Дніпра, Миколаєва, Чернівців, Житомира та Каховки Андрій Райкович, Борис Філатов, Олександр Сенкевич, Олексій Каспрук, Сергій Сухомлин та Андрій Дяченко.

Міські голови ніколи не будуть опозиціонерами, ніколи не будуть ворогами держави, не будуть протистояти державній структурі управління, – зокрема зазначив Райкович під час презентації. – Ми маємо свою позицію, маємо конкретні пропозиції, які зроблять нашу державу заможною, а людей щасливими. Які доведуть, що децентралізація місцевого самоврядування є надзвичайно ефективною моделлю, яка дозволить нам створити заможні громади. А заможна громада та заможна громада – то щасливі та заможні люди. Ми маємо багато пропозицій по державному управлінню, по управлінню місцевими громадами, і маємо вже приклади їх реалізації. Прикладом є успішній менеджмент і великих міст, і невеликих населених пунктів, завдяки якому ми боролися, і продовжуємо боротьбу з COVID-19. Ми хочемо, щоби модель місцевого самоврядування була значно розширена, щоби ми могли обирати ключові, контрольні сектори впливу, впливати на безпосередньо політику, мати для цього відповідні механізми.

За словами міського голови Кропивницького, система створення вертикалі влади від президента, через представників президента, у якій Україна прожила 29 років, не довела свою ефективність.

І ми маємо пропозицію – створити сильні, стабільні громади, і завдяки цьому мати державу заможних, щасливих людей, – наголосив Райкович.

Міський голова Києва Віталій Кличко формально не бере участі в створенні проєкту, однак запрошений на презентацію партії, як гість. Раніше очільник Дніпра Борис Філатов, коментуючи тоді ще чутки про можливість її появи, зазначив про «затребуваність у суспільстві» нової політичної сили, яка має об’єднати не тільки мерів, а й глав об’єднаних територіальних громад, інших лідерів громадської думки та активних людей.

Під час презентації він зазначив, що конфлікти між державною владою та місцевим самоврядуванням виникають через нерозуміння суті місцевого самоврядування.

Я багато спілкуюся із західними дипломатами, – зазначив він. – Мені кажуть: нічого не треба вигадувати нового. Імплементуйте Європейську хартію місцевого самоврядування, та живіть, як живе Польща, як живе Італія.

Було також озвучено, що перший з’їзд нової партії та презентація її програми відбудуться в липні. 

Нагадаємо, міський голова Кропивницького Андрій Райкович у трійці мерів, які мають найменше невиконаних обіцянок за версією аналітичного порталу “Слово і діло”.