COVID-19: 6000 інфікованих медиків, антирекорди українські та кіровоградські

В Україні близько 6 тисяч медичних працівників інфіковані коронавірусом, щодо всіх випадків проводяться розслідування.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на головного санітарного лікаря країни Віктора Ляшко. Наприкінці травня повідомлялося, що в Кіровоградській області COVID-19 подолав 141 медик із 169 з підтвердженим на той момент діагнозом. Померло троє з інфікованих медпрацівників місцевих закладів охорони здоров’я.

Динаміка зміни показників щоденного приросту кількості інфікованих коронавірусом COVID-19 на Кіровоградщині. Скріншот з електронної карти РНБО України.
Динаміка зміни показників щоденного приросту кількості інфікованих коронавірусом COVID-19 на Кіровоградщині. Скріншот з електронної карти РНБО України.

Станом на 18 червня в регіоні зафіксовано 604 випадки інфікування, хворіє 77 осіб. Зокрема за останню добу підтверджено 12 нових випадків захворювання, стільки ж виявили 5 червня. Вищий показник добового приросту востаннє спостерігався наприкінці квітня.

В цілому по Україні зареєстровано 34063 випадки коронавірусної хвороби COVID-19, з яких 829 – за останню добу, всього за час пандемії померло 966 захворілих, за останню добу – 23. Найбільше випадків інфікування зафіксували у Львівській області – 171 , Закарпатській – 74 та у Рівненській – 73. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов наголосив, що це новий національний антирекорд. Він зазначив також, що за останній місяць кількість захворювань за добу зросла у два рази, кожного дня зростає також і кількість летальних випадків.

Кількість жертв коронавірусу у світі станом на 18 червня перевищила 450 тисяч – про це свідчать дані Університету Джонса Гопкінса. Найбільше смертей зафіксували у США – 118057. У Бразилії померли 46510, у Великій Британії – 42373 – це найвищий показник у Європі. Міністри оборони НАТО погодили пакет запобіжних заходів на випадок можливої другої хвилі пандемії СOVID-19 та інших подібних криз у сфері охорони здоров’я. 

Світові медичні організації попереджають, що ми можемо побачити другу хвилю пандемії, – цитує генерального секретаря Альянсу Єнса Столтенберга Укрінформ. – Тож НАТО готується надавати потужну підтримку цивільним зусиллям, якщо це трапиться. Сьогодні міністри ухвалили три рішення. Ми погодили новий оперативний план, що дозволить надавати підтримку союзникам і партнерам. Ми також вирішили зробити запаси медичного обладнання та постачання. Нарешті, ми погодили створення нового фонду, який дозволить нам робити швидкі закупівлі медичних товарів та послуг.

Нагадаємо, до другої хвилі епідемії, що очікується восени, готують одне з історичних приміщень Центральної міської лікарні Кропивницького (на Валах). За словами головного лікаря ЦМЛ Олександра Артюха, теперішня «перша терапія» має стати відділенням для лікування легеневої патології, потрібен капітальний ремонт із заміною всього обладнання, зокрема у відділення хочуть купити комп’ютерний томограф органів грудної клітки. 26 травня депутати міськради перерозподілили кошти міського бюджету на реконструкцію та обладнання.