Кіровоградщина: до 900 зразків для тестування на COVID-19 щодобово

Можливості проходження ПЛР-тесту на коронаіврус для всіх бажаючих сьогодні немає, самі дослідження в Кіровоградській області має дозвіл проводити лише одна лабораторія.

Зокрема про це йшла мова сьогодні, 22 червня, під час пресконференції в. о. директорки обласного лабораторного центру МОЗ України Надії Оперчук та гендиректора комунального підприємства «Регіональний центр громадського здоров’я Кіровоградської обласної ради» Івана Касьяненка.

Пресконференція повністю, відео починається після позначки 17:35

Людина обов’язково, якщо в період епідемії, надзвичайної ситуації по коронавірусній інфекції в країні має будь-які ознаки респіраторної інфекції, вона повинна обов’язково звернутися до свого сімейного лікаря, бути оглянута і протестована на ІФА-тест, і, якщо потрібно, то і на ПЛР-тестування, – зокрема зазначила Оперчук.

Згідно поясненням посадовців, на сьогодні це єдиний шлях отримати можливість пройти тестування. Зокрема тестування методом імуно-ферментного аналізу (ІФА, за допомогою якого виявляється комплекс «антиген — антитіло», який виробляється коли організм уражений вірусом) проводять обласна лікарня та приватна клініка «Ацинус». Єдиною в області лабораторією, яка проводить дослідження методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), залишається вірусологічної лабораторії Кіровоградського обласного лабораторного центру.

Проведено вже майже 900 ІФА-тестів, з них маємо близько 40 позитивних. Ми їх перепровірили, з цих позитивних в одної людини виявлено коронавірусну інфекцію, – повідомила Оперчук.

Всі ПЛР-тестування проводяться безкоштовно, також наголосила вона, системи для їхнього проведення отримані в якості гуманітарної допомоги. Останнім часом до лабораторного центру надходить до 900 зразків крові для проведення тестів на добу, проведення дослідження методом ПЛР триває 4-7 годин. 

Нагадаємо, минулого четверга на Кіровоградщині зафіксовано найвищий від кінця квітня показник добового приросту кількості підтверджених випадків захворювання на коронавірус. В цілому по Україні в той же день підтверджено 829 нових випадків захворювання на COVID-19 за добу, це найбільший показник за весь час пандемії.