Олександрійська міськрада має заплатити за невиконання судового рішення, - адмінсуд

Кіровоградський адмінсуд відмовив у задоволенні позову міської ради Олександрії до відділу примусового виконання рішень, яким на мерію накладено десятитисячний штраф.

Про це йдеться в тексті вердикту, доступного в Єдиному реєстрі судових рішень за посиланням.

Підприємець Ігор Ділієв, який порядкує базою відпочинку "Зелена садиба Ділієва", заявляв про намір міських керманичів "віджати" землю, на якій вона функціонує більше 20 років. Фото - bazi-otdiha.com.ua
Підприємець Ігор Ділієв, який порядкує базою відпочинку “Зелена садиба Ділієва”, заявляв про намір міських керманичів Олександрії “віджати” землю, на якій вона функціонує більше 20 років. Фото – bazi-otdiha.com.ua

В жовтні минулого руку Олександрійський міськрайонний суд визнав розповсюджену сайтом міськради інформацію стосовно місцевого підприємця Ігоря Ділієва недостовірною, та такою, що принижує його честь, гідність та ділову репутацію.

Міську раду було зобов’язано спростувати вказану інформацію, шляхом розміщення на сайті Олександрійської міської ради Кіровоградської області в розділі «Новини» резолютивної частини рішення суду по цій справі під заголовком «Спростування».

В березні поточного року видано виконавчий лист, у квітні на електронну адресу відділу примусового виконання з міськради надійшла заява про виконання рішення, до якої було додано скріншот відповідного повідомлення, нібито розміщеного на сайті органу.

Проте, здійснивши пошук по сайту державний виконавець його там не знайшов. Наклали штраф спочатку в 5100 грн., потім у 10200 грн. за невиконання без поважних причин рішення суду. Саме останнє рішення відділу примусового виконання покарань про накладання цього штрафу юристи міськради оскаржували в окружному адмінсуді.

Судом не приймаються до уваги посилання представника позивача на те, що у рішенні суду від 24.10.2019р. не було визначено: коли необхідно розмістити таке спростування та який час і скільки така інформація буде розміщена на офіційному сайті, з таких підстав, – йдеться у його рішенні від 3 червня. – Щодо часу, протягом якого така інформація повинна бути розміщена та знаходитися на сайті, суд вказує, що за відсутності в рішенні суду прямої вказівки на час (тривалість) розміщення спростування, таке розміщення має бути безтермінове (постійно).

Суд зауважує також, що на офіційному сайті Олександрійської міської ради дотепер розміщена інформація, яка мала бути спростована.

Нагадаємо, олександрійський виконком під головуванням заступника міського голови Людмили Давиденко клопотав перед міськрадою про визнання недійсними державних актів на земельні ділянки в садово-городньому товаристві біля села Мартоіванівка, де розташована база відпочинку «Зелена садиба Ділієва». База внесена до міських та обласних маршрутів зеленого туризму, має відповідне свідоцтво та включає зокрема впорядкований пляж з платним входом. Підприємець Ігор Ділієв заявив про намір міських керманичів «віджати» землю.