Штрафи від 34 тисяч: ринки Кропивницького мають відповідати "протиковідним" вимогам

Найбільше занепокоєння стосовно розповсюдження коронавірусу в Кропивницькому викликає робота місцевих ринків, де перестали проводити температурний скринінг, дотримуватися маскового режиму, соціальної дистанції.

На цьому наголосив гендиректор комунального підприємства «Регіональний центр громадського здоров’я Кіровоградської обласної ради» Іван Касьяненко сьогодні, 24 червня, під час робочої наради в мерії.

27311-1200x800-2

Від завтра спеціальна робоча група за участі представників поліції і Держпродспоживслужби здійснюватиме щоденний моніторинг дотримання встановлених санітарних правил на ринках міста з фото- та відеофіксацією. Встановлені порушення виноситимуться на розгляд позачергових засідань комісії з ТЕБ та НС, яка прийматиме рішення щодо закриття недобросовісних у дотриманні зобов’язань об’єктів торгівлі. Також перевірятимуть торгівельні мережі Кропивницького.

Адмінпротоколи про порушення відповідних вимог, які можуть бути складені стосовно директорів підприємств торгівлі та ринків, передбачають суттєві штрафні санкції – від 34 тисяч гривень. На цьому наголосив начальник управління торгівлі та побутового обслуговування населення Сергій Горбовський.

Хочу нагадати, що стихійна торгівля поряд з ринками – це зона відповідальності їхніх керівників. У разі виявлення таких порушень – терміново викликайте патрульну поліцію, – також закликав він.

Заступник міського голови Андрій Паливода нагадав про зобов’язання найжорсткіше дотримуватися санітарних та протиепідемічних заходів, взяті на себе директорами ринків, коли обговорювалося питання відновлення їхньої роботи з початком послаблень карантинного режиму в країні.

Більшість людей пом’якшення карантину сприймає як його завершення. Це не так. Сьогодні єдина вимога до вас – знову вийти на необхідний рівень дотримання карантинних вимог на ринках міста, які діяли ще три тижні тому, – наголосив Паливода.

Директори ринків отримали доручення забезпечити дотримання повного комплексу санітарно-епідемічних вимог до кінця тижня.

Згідно офіційній статистиці, сьогодні в Україні встановлено новий антирекорд – за добу виявили 940 нових випадків захворювання на COVID-19. Загальна кількість хворих на COVID-19 в Україні перевищила 39 тисяч. В цілому з початку епідемії помер 1051 захворілий, одужали 17 409.

Станом на вчора Кіровоградщина входила до переліку з 10 областей та міста Київ, які готові до подальшого послаблення карантинних заходів відповідно до нових критеріїв оцінки рівня епідеміологічної ситуації. Послаблювати карантин можна також на Вінничині, у Запорізькій, Полтавській, Сумській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській та Чернігівській областях.

987229e-105293560-268124220961511-2582148057350031039-n

Інші 14 областей за одним чи кількома критеріями не можуть переходити до наступного етапу послаблення обмежень, і вважаються регіонами із широким розповсюдженням коронавірусу. З 22 червня регіоном з широким розповсюдженням COVID-19 вважається регіон, в якому є одна з таких ознак, нагадує Українська правда:

– завантаженість ліжок в закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить понад 50%;

– середня кількість тестувань методом ПЛР і ІФА становить менше 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;

– коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить понад 11%;

– показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить понад 10%.

Нагадаємо, попередній національний антирекорд захворюваності на коронавірус був встановлений 18 червня, коли за добу виявили 921 новий випадок захворювання. Наступного дня ЗМІ повідомили з посиланням на головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, що в Україні інфіковано коронавірусом близько 6 тисяч медичних працівників.