Хабаря, через який затримано Балоня, могли вимагати в начальника Держпродспоживслужби

Хабар, другий транш якого в 250 тисяч гривень, за версією слідства, був переданий довіреному співробітнику Кіровоградської ОДА вчора, 25 червня, міг бути отриманий від голови Держпродспожислужби в області.

Про те, що саме від цього посадовця нібито вимагав гроші голова ОДА Андрій Балонь, затриманий вчора в Києві, написав у Facebook колишній нардеп Борислав Береза.

Балонь_торба

Це була друга частина хабара з суми в 1,8 мільйона гривень, яку він вимагав від начальника Держпродспоживслужби області за збереження його на посаді. І як кажуть кілька джерел – в області платили всі, – зокрема сказано в дописі. – Найцікавіше в цьому, що начальник Держпродспоживслужби області – це людина, яка стежить, в тому числі, і за дотриманням карантинних норм в кафе, ресторанах та інших закладах області. І тут виникає питання – якщо 1,8 мільйона гривень вимагають в депресивній Кіровоградської області, то скільки ж вимагають в інших і якими поборами там займаються?

Вчора аналогічну інформацію оприлюднив журналіст Юрій Бутусов з посиланням на джерела в правоохоронних органах.

Довірений співробітник ОДА зажадав від начальника Держпродспоживслужби області хабар в 1,8 мільйона гривень щоб зберегти свою посаду. Гроші призначалися главі ОДА. Але в даному випадку Балоню не пощастило, чиновник повідомив правоохоронцям, – написав він. – У нього вдома знайшли гроші, які співробітники НАБУ позначили як хабар. При цьому знайдено багато готівки, походження яких не встановлено, не виключено, що це також побори за продаж посад.

 Офіційне повідомлення про те, що служба безпеки України спільно з НАБУ під процесуальним керівництвом САП задокументувала голову однієї з обласних держадміністрацій та посадовця цієї ж ОДА на вимаганні грошей з керівників деяких контролюючих структур регіону з’явилося на сайті СБУ вчора близько одинадцятої вечора. Керівника ОДА разом із спільником було затримано, згідно із ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, йдеться в повідомленні. Трохи згодом «Українська правда» з посиланням на «поінформованого співрозмовника в правоохоронних органах» написала, що затриманим є саме Андрій Балонь.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області очолює Ігор Бойчук.

Нагадаємо, «особою, близькою до голови облдержадміністрації Андрія Балоня», чи посередником у ймовірній передачі хабаря в 250 тисяч гривень може бути начальник патронатної служби Сергій Шевченко. Також вчора відбулися обшуки в будівлі Кіровоградської ОДА та в будинку, де наразі мешкає її очільник. Також слідчі дії тривали біля ресторану «Кавказький двір» в обласному центрі Кіровоградщини.