53% кропивничан можуть проголосувати за діючого мера на виборах, - соціологія

Найбільші успіхи Андрія Райковича пов’язують з якістю громадського транспорту та доріг, вуличним освітленням, оновленням парків та скверів і прибудинковими територіями. Більше половини опитаних вважає, що за період каденції діючого мера ситуація в місті в цілому покращилася.

Наведені вище варіанти відповідей обрали від 43% до 14% учасників дослідження, проведеного в червні соціологічною групою «Рейтинг», з презентацією якого можна ознайомитись на офіційному сайті організації за посиланням, або у галереї на нашому сайті.

 

Переважна більшість опитаних вважає, що за період каденції діючого мера ситуація в місті в цілому покращилася

Серед сфер, які мають бути пріоритетними для міської влади, найбільше опитаних, – від 42% до 24%, – назвали медичні заклади, створення робочих місць, якість доріг та житлово-комунальних послуг і боротьбу з корупцією.

Відповідаючи на питання «Яка ймовірність, що на майбутніх виборах міського голови Вашого міста Ви проголосуєте за такого кандидата?» більшість респондентів, 53%, відповіли, що точно проголосують, або можуть проголосувати за певних обставин за діючого міського голову. Для абстрактного кандидата-самовисуванця такий сумарний показник склав 37%, для висуванця від місцевої партії – 35%, для кандидата від партії «Слуга народу» – 31%.

1593428634381456-30

 

Участь у місцевих виборах, якби вони відбулися найближчим часом, за даними соціологів, «однозначно» або «скоріше» узяли б 80% кропивничан, «точно» або «скоріше» ні – 18%, варіант «важко відповісти» обрали лише 2% опитаних.

1593428634381456-28
Так виглядає розподіл голосів, ймовірно відданих уже за конкретних кандидатів із запропонованого соціологами переліку

Довідково: Опитування проводилося з 1 по 14 червня 2020-го серед мешканців Кропивницького віком від 18 років методом особистого формалізованого інтерв’ю. Вибірка репрезентативна за віком і статтю, вибіркова сукупність: 747 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 3,6%.

Очільники Кропивницького, Дніпра, Миколаєва, Чернівців, Житомира та Каховки створили партію «Пропозиція». Метою нової політсили, згідно заявам її представників, має стати побудова ефективної системи самоврядування в країні. Перший з’їзд і презентація програми партії анонсовані на липень.