COVID-19 у міськраді Кропивницького, лікарі проти «корона-скептиків»

Коронавірус виявили в секретаря міської ради обласного центру Андрія Табалова, точна кількість працівників, які контактували з ним, невідома.

Про це повідомляє Без купюр з посиланням на власні джерела серед місцевих депутатів та в.о. директорки обласного лабцентру Надію Оперчук.

IMG_4420

У Кіровоградському обласному лабораторному центрі, в який наше видання звернулося за коментарем, зазначили, що отримали екстрене звернення від іншої лабораторії щодо одного з посадовців міської ради, який захворів на COVID-19. Проте його прізвище назвати не можуть, – йдеться в публікації. – Наразі мобільний телефон Андрія Табалова перебуває за межами досяжності. У його приймальні в міській раді не беруть слухавку.

У лабораторному центрі поки не можуть назвати також точну кількість працівників міськради, які контактували з інфікованим і мають пройти самоізоляцію. Проте, за словами Оперчук, ті, хто контактував з хворим, проходять ПРЛ-тестування, також проводиться повторне тестування членів сім’ї посадовця.

Тим часом, кількість людей, які вважають, що коронавірусу або не існує, або він штучний, перевалила за десятки тисяч. За даними Київського міжнародного інституту соціології кожен третій українець вірить, що вірус створили для скорочення населення, пише Громадське.

Сюжет “Громадського” про ситуацію з коронавірусом у Харкові на кінець червня. Коли закінчилися місця в обласній інфекційній лікарні, важких хворих почали розподіляти в реанімації інших закладів.

У публікації «Це коронапсихоз і божевільня». Історії людей, які не вірять в коронавірус», наведені кілька цитат скептиків, і коментарі лікарів щодо висловлених у них думок.

Із самого початку я не сприймала все це серйозно і сьогодні не сприймаю. Я поділяю глобалістську теорію — вважаю, що це все створили для якихось цілей. Ви ж бачите, все хочуть перевести в онлайн, контролювати людей за допомогою різних програм. Мені здається, над усіма країнами є вище правління — якась еліта, яка всім керує, – каже 24-річна вчителька Тетяна Верестун, впевнена, що «переважно вся інформація є у Фейсбуці і в Інстаграмі». – Є докази, що це небезпечна хвороба? По телебаченню не показали жодної лікарні, заповнених місць, якоїсь паніки в цих лікарнях.

Сюжет телеканалу “НТА” про ситуацію у Львові від 28 червня. В обласній інфекційній лікарні одночасно госпіталізовано близько 200 хворих, в кожній з 7 інших лікарень регіону – від 14 до 150 осіб з COVID-19.

Відсутність доказів не є доказом відсутності. Не буду заглиблюватися в тему вродженого імунітету і набутого — вони обидва вплинули на кількість безсимптомних хворих. І коли кажуть: «Я не хворів і не знаю тих, хто хворів» — це всього лише те, що ми можемо побачити очима. Це верхівка айсберга. Все інше ми не бачимо, як не бачимо і сам вірус, – відповідає лікар Роман Глущенко, який працює з Covid-19 в іспанській Сарагосі від початку пандемії. – Якби комунікація була кращою з самого початку, то люди зрозуміли б, що проблема цієї хвороби в тому, що якщо захворіє 250 тисяч (якщо ви вже наводите як аргумент, скільки людей хворіють на грип чи на ВІЛ щорічно), то без вакцини і ліків усі ці 250 тисяч зляжуть у лікарнях одночасно. А медична система, яка ледь дихає і так, з другими і третіми хвилями просто загнеться. І пацієнти з онкологією, інсультами, політравмами просто не зможуть отримати медичну допомогу. Через це смертність злетить. Тому перші тижні мав бути карантин. Тепер ніхто не каже сидіти вдома, просто треба дотримуватися базових принципів — маски, дистанція, чисті руки — щоб ці зусилля не пішли до біса. В Україні кожен четвертий-п’ятий лікар захворів. Якщо вам плювати на себе, подумайте про інших. Вбиває ж не вірус, а наслідки. Гіперзапалення, коли легені заливає гній. А в нирках і судинах з’являються мікротромби.

Нагадаємо, адмінпротоколи про порушення відповідних вимог, які можуть бути складені стосовно директорів підприємств торгівлі та ринків через недотримання санітарних та протиепідеміологічних вимог, передбачають штрафні санкції від 34 тисяч гривень.