За новим законом про медіа блокуватимуть тих, «кого скажуть», - тележурналіст з Кропивницького

Одним із мінусів проєкту «Закону про медіа» №2693-д, який підтримав профільний комітет Верховної Ради України є можливість Нацради з питань телебачення та радіомовлення штрафувати та блокувати контент онлайн-медіа.

Мова йде зокрема й про YouTube та Instagram канали. Про це сказав журналіст Суспільного телебачення з Кропивницького Дмитро Кобець під час онлайн-включення в рамках круглого столу, ініційованого Національною спілкою журналістів України (НСЖУ).

кс_медіа

Як визначатимуть, що той чи інший власник сторінки, блогер чи ютубер є засобом масової інформації? І, по-друге, як Нацрада блокуватиме такі сторінки і такі ресурси? Десятки, сотні тисяч блогерів чи ютуберів, – зазначив Кобець. – Тобто, або блокуватимуть тих, кого скажуть, або блокуватимуть тільки окремих, і в цьому є велика загроза.

Дискусія в форматі круглого столу на тему «Закон про медіа: впорядкування медіапростору чи загроза демократії?» відбулася сьогодні, 14 липня, на базі київського майданчику, наданого політичною партією «Пропозиція». Окрім представників професійної спілки, столичних медіа та галузевих експертів, в обговоренні дистанційно взяли участь журналісти та керівники ЗМІ з інших регіонів.

У законопроєкті про медіа закладено дуже багато мін, які загрожують свободі слова. По суті, цей документ — убивця свободи слова, вбивця ринкових медіа, він цинічний за своїм змістом і спрямуванням. Владі слід усвідомити, що вона налаштує проти себе тисячі ЗМІ, – зокрема сказав Олександр Крамаренко, головний редактор журналів «Деньги» і «Кореспондент».

Серед найбільш спірних норм обговорюваного документу називали наділення Нацради з питань телебачення та радіомовлення, половину членів якої призначає президент, а іншу половину – Верховна Рада, повноваженнями з регулювання діяльності не тільки телерадіомовників, а й друкованих та онлайн-ЗМІ.

Учасники круглого столу також акцентували на тому, що проєкт закону про медіа не містить жодних положень щодо захисту журналістів під час здійснення професійної діяльності, а його ухвалення призведе зокрема до знищення регіональних медіа.

Ми готові до будь-яких дискусій. Однак наша принципова позиція, що Нацрада не має регулювати Інтернет. Нехай спочатку покаже на прикладі традиційних медіа, що їй можна довіряти. Ще один пріоритет для нас — це розробка програм підтримки місцевих медіа, адже в умовах економічної кризи ключове саме питання виживання медіа, а не регулювання, інакше не буде кого регулювати, — наголосив Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України.

У повідомленні на партійному веб-ресурсі «Пропозиції» зазначається, що політична сила підтримує журналістську спільноту і виступає проти закладених у документі репресивних норм регулювання роботи українських засобів масової інформації. За підсумками роботи круглого столу було сформовано заяву з вимогами до влади.

Нагадаємо, очільники Кропивницького, Дніпра, Миколаєва, Чернівців, Житомира та Каховки створили партію, метою якої має стати побудова ефективної системи самоврядування в країні.