«Нада Расію прасіть, штоб как в Сіріі…», - Facebook головного «шаріївця» Кіровоградщини

У відкритих для публічного доступу дописах та коментарях Facebook-сторінки голови обласного осередку «Партії Шарія» Артема Хазана розповсюджуються твердження, спрямовані на дискредитацію учасників АТО/ООС, та висловлювання, які можна трактувати, як заклики до використання військової сили проти громадян України іноземними державами.

Так, залишений три дні тому коментар, автор якого пише, мовою оригіналу, що «надо Россию просить ,чтоб как в Сирии игиловцев помочила, так и этих надо», на момент публікації не видалений власником сторінки, та вподобаний ще двома її читачами.

Допис, під яким залишено заклик, стосується події в Харкові минулої неділі, коли в результаті зіткнення між представниками Нацкорпусу та прибічниками Шарія двоє чоловіків потрапили до лікарні із забоями м’яких тканин. Ушкодження, за словами медиків, від травматичної зброї. Сутичка сталася біля маєтку, до якого має стосунок родина екснардепа від Партії регіонів Володимира Кацуби, якого називають одним із спонсорів «Партії Шарія». З якого боку протистояння знаходилися постраждалі, у повідомленнях ЗМІ не уточнюють. У Шарія інцидент назвали «нападом на будинок голови штабу партії з використанням вогнепальної зброї». Скріншот, виділення - Весь Кіровоград
Допис, під яким залишено заклик, стосується події в Харкові минулої неділі, коли в результаті зіткнення між представниками Нацкорпусу та прибічниками Шарія двоє чоловіків потрапили до лікарні із забоями м’яких тканин. Ушкодження, за словами медиків, від травматичної зброї. Сутичка сталася біля маєтку, до якого має стосунок родина екснардепа від Партії регіонів Володимира Кацуби, якого називають одним із спонсорів «Партії Шарія». З якого боку протистояння знаходилися постраждалі, у повідомленнях ЗМІ не уточнюють. У Шарія інцидент назвали «нападом на будинок голови штабу партії з використанням вогнепальної зброї». Скріншот, виділення – Весь Кіровоград

Серед іншого життєпис містить пост із посиланням на скріншот одного з анонімних Telegram-каналів, який імовірно адмініструється з Російської Федерації. У тексті стверджується, що «практически любая разборка со стрельбой не обходится без участия ветеранов АТО». Думку активно підтримують у коментарях, зокрема ретранслюючи пропагандистьскі штампи, спрямовані на дискредитацію українських військових і волонтерів.  

розбірка_АТО

Хазан_АТО_на_зарабаткі (2)

 

Тридцятирічний Артем Хазан, згідно інформації профілю – олександрієць, але навчався в Криму, у Севастопольському національному технічному університеті (СевНТУ). В одному з обговорень на своїй сторінці стверджує, що «с нуля построил бизнес». Водночас, єдиною юридичною особою, відомості про яку у відкритих базах реєстрових даних містять згадування його прізвища та імені, є Кіровоградська обласна організація політичної партії «Партія Шарія», зареєстрована в Олександрії 5 березня поточного року трьома членами партії. Даних про реєстрацію відповідної фізичної особи-підприємця відкриті джерела також не містять.

За інформацією наших олександрійських колег, до яких Весь Кіровоград звернувся по довідку, Хазана називають близьким до керівництва комунального підприємства «Олександрійський центральний ринок», власником якого є міська рада.

Нагадаємо, в квітні співробітники обласного управління СБУ викрили мешканця Кропивницького, який вербував через соцмережу до лав так званих «Л/ДНР» та розповсюджував фейкову інформацію про карантинні заходи в Україні. У підозрюваного провели обшук, вилучили комп’ютерну техніку і засоби зв’язку з матеріалами, які підтверджують причетність до вчинення злочину.