Кропивницький онколог: «Ми вводимо систему, яка не буде працювати»

По всій країні лікарі не в змозі працювати, бо електронна система дуже тривалий час обробляє кожен крок лікаря в системі eHealth, а видача звичайного направлення забирає купу часу та сил.

Про це пише лікар-онколог та блогер з Кропивницького Андрій Гардашніков у Facebook, коментуючи сьогоднішні обмеження роботи системи з технічних причин, та посилаючись на зміст обговорень у професійному середовищі. Він зазначає також, що чує «неперевірені дані» про те, що з боку eHealth та Національної служби здоров’я України (НСЗУ) на ці запитання немає відповідей, закликає колег не замовчувати проблему, а відповідальні структури – не ігнорувати її.

Якщо НСЗУ хоче зробити неякісно – хай оприлюднять на сайті інформацію, – іронізує Гардашніков в обговоренні допису. – «Ми вводимо систему, яка не буде працювати, яка буде блокувати роботу медичних працівників, яка зробить майже неможливим надання медичної допомоги населенню України. Грошей на якісну роботу у нас немає, тому зробимо таку, яка вже буде. Якщо вдасться примусити лікарів самостійно оплатити «оренду хмарного сховища» (плюс, що там нам ще треба оплатити? роботу айтішників? наявність ПК на робочих місцях? ліцензію на операційні системи?) – тоді можливо система буде життєздатною. А так – система працювати майже не буде, але ми винними будемо називати лікарів». Можна і так. Принаймні буде чесно.

Про те, що лікарям пропонують самим оплачувати вартість оренди хмарного сховища, написав у коментарях до посту хірург зі Смілянської міської поліклініки Андрій Пастухов.

Сьогодні була в сімейника і ми якраз це обговорювали. Він, бідолаха, з п’яти направлень за півгодини дав мені тільки одне. А на сам прийом відведено тільки 20 хв. Добре, що то було на ренген, який вже зроблений. Він собі тихо матюкався в маску і важко зітхав. Я його розумію, аж шкода стало. Терпіння вам, лікарі, – бажає користувачка Marianna Zaliska.

Користувачі з Кропивницького та інших міст України в обговоренні посту пишуть також про відсутність технічної підтримки системи, двогодинні затримки внесення інформації лікарями через збої в її роботі та низьку швидкість інтернету в провайдерів, які забезпечують послугою медичні заклади.

Нагадаємо, лікар обласного онкоцентру Андрій Гардашніков оприлюднив відкрите звернення до президента України Володимира Зеленського, у якому назвав діяльність політиків та держави в питанні медичного використання канабісу (конопель) деструктивною.