Дороги на 80+ мільйонів, 86 дворів, 50 кленів та велодоріжка

У 2020 році в Кропивницькому мають вкласти біля 85 мільйонів гривень у капітальні та поточні ремонти доріг, та заасфальтувати дворів на понад 23 мільйони. Ми підсумували інформацію з різних джерел про те, де саме, та що конкретно вже зробили, роблять зараз та планують робити протягом будівельного сезону.

Наразі триває активна фаза реконструкції відрізку Полтавської від вулиці Вaснєцовa до провулку Об’їзного (фактично – до «полтавського мосту»). Проїжджу частину розширюють на 4 метри, замінюють теплову та водопровідну мережу, модернізують систему вуличного освітлення, повідомляє CBN з посиланням на начальника міського упрaвління кaпітaльного будівництвa Сергія Білокіня. За його інформацією, на вулиці з’явиться велодоріжкa, буде встановлено перильне огородження, зaмість стaрих дерев висaдять 50 молодих кленів. Згідно оприлюдненому раніше проєкту, на перехресті Полтавської та Об’їзного (поворот на міст) буде облаштована кільцева розв’язка. 

Поки триває перенесення комунікацій, необхідне для розширення проїжджої частини, триває ремонт тротуарних доріжок  в зоні реконструкції. Фото - Павло Волошин.
Поки триває перенесення комунікацій, необхідне для розширення проїжджої частини, триває ремонт тротуарних доріжок в зоні реконструкції. Фото – Павло Волошин.

Відео робіт із заміни водопровідної мережі на об’єкті минулого тижня оприлюднив на своїй офіційній сторінці в Facebook очільник Кропивницького Андрій Райкович.

Цьогоріч закінчуємо якісне оновлення магістралі, яка з’єднує в’їзди з Дніпровського та Київського напрямків, а також збудовані торік автошляхи з Великої Балки та вулиці Кропивницького з центральною частиною міста, – написав він. – Вже з’єднали новим покриттям вулицю Короленка з мостом на Об’їзному, відремонтували кільце біля аеропорту. Наразі приступили до наймасштабнішої частини робіт – з розширення відрізку Полтавської від мосту до Васнєцова. Далі – кільце біля площі Дружби народів та відрізок дороги від неї повз Ангела до вулиці Чорновола.

За інформацією, наданою сайту Весь Кіровоград заступником міського голови Олександром Мосіним, вартість проєкту з реконструкції відрізку складає 34 млн., які фінансує міський бюджет обласного центру. Пiдряднa оргaнiзaцiя, яка виконує роботи, ТОВ «Кронос-лiдер», раніше виконувала роботи на шляхопроводі «Арка», який сполучає розділені залізницею частини міста по вулицях Левитського та Ельворті.

Про інші дорожні ремонти, на які у 2020-му передбачено майже 55 мільйонів гривень, повідомив сьогодні, 21 липня, заступник міського голови Олександр Вергун під час брифінгу. Зокрема на капітальний ремонт доріг, вулиць та провулків передбачено майже 40 мільйонів, вже виконані роботи на суму понад 5,6 мільйонів.

Розпочато та здійснюється капітальний ремонт вулиці Габдрахманова, від вулиці Вокзальної до вулиці Юрія Бутусова. Тут вже виконано влаштування нижнього шару дорожнього покриття із асфальтобетону, здійснюється облаштування тротуару та заїздів до дворів, – зазначив посадовець. – Також укладено угоди на виконання капітального ремонту дорожнього покриття по нових об’єктах: вулицях Василя Нікітіна, Петра Левченка, Чернишевського, від вулиці Водоп’янова до провулку Алтайського, по провулку Алтайському.

Продовжуються роботи з капітального ремонту по низці об’єктів, які є перехідними з 2019 року – по провулку Об’їзному, Харківській, Степана Разіна, від Степана Разіна до провулку Степового та Далекосхідного кладовища, Кропивницького, Осмьоркіна, Братиславській (від Авіаційної до річки Інгул). Укладено угоди на продовження капітального ремонту дорожнього покриття по кільком перехідним об’єктам: Приміська (від Луганської до греблі річки Сугоклея), Шкільна (від Микитенка та Архітектора Достоєвського до Ксенії Ерделі) та Нижня Прирічна.

На поточний ремонт доріг у 2020 році, за інформацією Вергуна, передбачено 14,7 мільйона, вже виконано роботи на понад 6 мільйонів. Він також повідомив, що цьогоріч у місті планують відремонтувати 68 прибудинкових територій, ще 18 – перехідні з минулого року. На ремонт внутрішньодворових доріг передбачено 23,5 мільйона.

Станом на сьогодні вісім об’єктів вже завершені, на п’ятнадцяти адресах тривають ремонтні роботи, на два об’єкти виготовлено проєктно-кошторисну документацію, ще три знаходяться на експертизі, – уточнив Вергун.

Капітальний ремонт вже виконаний за адресами: Вокзальна, 22, 31 та 31 корп. 3, Академіка Корольова, 15, Шатила, 3, Волкова, 30 та 16, корп. 2, Євгена Тельнова, 10/16, Кременчуцька, 11.

Нагадаємо, держава компенсує витрати Кропивницького на медицину грошима на дороги.  За співфінансування з міського та державного бюджетів протягом будівельного сезону 2020-го в обласному центрі відремонтують Клинцівський міст та кілька вулиць, зокрема йдеться про розв’язку площі Дружби народів, дорогу від неї по Маланюка до Чорновола, та Академіка Корольова в мікрорайоні Черемушки. Вартість робіт на зазначених об’єктах – біля 43 мільйонів гривень.