Кіровоградщина одужує, в світі розгортається гонитва антикоронавірусних «озброєнь»

Наразі область – на четвертому місці «знизу» в умовному рейтингу регіонів України та міста Києва за кількістю інфікованих коронавірусом, які ще хворіють.

Наразі таких на Кіровоградщині залишається 37, за останню добу на її території виявлено 2 нових випадки захворювання, четверо одужали, зареєстровано 9 нових підозр та жодної смерті. Про це свідчать дані електронної карти РНБО.

корона_22_07_2020
Верхній слайд демонструє динаміку ситуації із COVID-19 в області з моменту виявлення перших випадків. Востаннє кількість тих, хто хворіє, перевищувала кількість одужалих на початку травня.

За загальною кількістю виявлених випадків та зареєстрованих підозр за весь час регіон наразі займає в країні 19 місце, 17-те за кількістю тих, хто одужав, 15-те за кількістю померлих. Національним лідером антирейтингів за кількістю виявлених, хворих та померлих залишається Львівщина – на коронавірус там зараз хворіє понад 6,3 тисячі людей, померло 212, одужало трохи більше 1,8 тисячі, з них 123 за останню добу – на одну людину менше, ніж виявлено нових випадків інфікування.

За кількістю зареєстрованих підозр лідирує Київ, де цей показник наближується до 16 тисяч. Наразі в столиці хворіє більше 4,5 тисяч людей, за останню добу видужало 66, зареєстровано 132 нових випадки.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив сьогодні під час брифінгу про чотири лікарських засоби, які розробляють українські компанії, і які ймовірно можуть бути корисні в лікуванні COVID-19. Голова МОЗ додав також, що клінічні випробування – це тривалий процес.

Дженніфер Хеллер - одна з добровільних учасниць перших випробувань американської вакцини від COVID-19 в березні. Фото -  Associated Press
Дженніфер Хеллер – одна з добровільних учасниць перших випробувань американської вакцини від COVID-19 в березні. Фото – Associated Press

Два дні тому перші результати випробування на людях вакцини від коронавірусу, яку розробляють компанія AstraZeneca та вчені з Оксфорду, оприлюднили в Британії. Випробування пройшли більше тисячі осіб, в результаті ін’єкцій їхні організми виробляли антитіла і лейкоцити, здатні боротися з коронавірусом. Будь-яких серйозних побічних ефектів не виявлено, хоча в 70% учасників під час випробування підвищувалася температура та боліла голова. Впоралися звичайним парацетамолом – пише Європейська правда з посиланням на Reuters.

Розробкою вакцини від COVID-19 також займаються три компанії із Франції, Німеччини та США. Очікується, що вони стануть доступними до кінця поточного року, в наступному може початися широкомасштабна вакцинація. Починати збираються з медиків та працівників соціальної сфери.

Вчора, 21 липня, перший заступник міністра оборони Росії сказав у інтерв’ю, що їхня вакцина, до розробки якої долучилися військові вірусологи, вже готова. Повідомлення було розповсюджено рівно через тиждень після узгодженої заяви представників Британії, США та Канади про спроби вкрасти відповідні дослідження науковців і фармацевтів, вчинені хакерами з групи Cozy Bear (англ. «затишний ведмідь»), які, дослівно, «майже напевно діють, як частина Російської розвідувальної служби».  Міністр безпеки Об’єднаного Королівства Джеймс Брукеншир стверджував також, що атака не завдала будь-якої шкоди.  

Серед цілей атак, з якими пов'язують хакерську групу Cosy Bear, класифіковану як передова стійка загроза (advanced persistent threat ) APT29, в останні роки ставали комерційні та урядові організації в Германії, Узбекістані, Південній Кореї та США, зокрема Держдепартамент та Білий дім у 2014-му. Графіка - cybersecurity-help.cz
Серед цілей атак, з якими пов’язують хакерську групу Cosy Bear, класифіковану як “передова стійка загроза” (advanced persistent threat ) APT29, в останні роки ставали комерційні та урядові організації Германії, Узбекістану, Південної Кореї та США, зокрема Держдепартамент та Білий дім у 2014-му. Графіка – cybersecurity-help.cz

Нагадаємо, на початку липня місцеві ЗМІ повідомили з посиланнями зокрема на місцевих депутатів та в.о. директорки обласного лабцентру Надію Оперчук, що в секретаря міської ради обласного центру Андрія Табалова виявили коронавірус. Повідомлялося також, що точна кількість працівників, які контактували з ним, невідома.