Зрада та пошкодження прапора: робота для СБУ та поліції в Кропивницькому

Представники місцевого осередку Руху опору капітуляції зареєстрували в обласному управлінні СБУ заяву про злочин за статтею «державна зрада». ЇЇ подання стало одним з підсумків сьогоднішнього мітингу в Кропивницькому проти умов, на яких підписано чергові мирні угоди в Мінську.

Відповідні звинувачення лунали на адресу вищих посадових осіб країни, включно із президентом Володимиром Зеленським, повідомляє Гречка.

kapp1

Він робить все, щоб показати суспільству: «Ми не можемо чинити опір. Я змушений підписати капітуляцію» Що робиться для цього: заборона розвідки, безпілотників, снайперської роботи. А ще – вогонь не відкривати у разі наступу. Щоб почати вогонь у відповідь, треба щоб загинули захисники України. Цим наказом фактично обеззброюється українська армія, позбавляється можливості захищати незалежність та територіальну цілісність України. Зеленський грубо порушує закон і конституцію, гарантом якої він повинен бути, але не є, – цитує видання історика Юрія Митрофаненка, який серед інших брав участь в акції протесту.

У резолюції мітингу його учасники висунули низку вимог зокрема до президента, серед яких – скасувати, дослівно, «злочинні накази щодо заборони розвідки та аеророзвідки» та «злочинну заборону відкривати вогонь у відповідь», не йти на вимоги Росії щодо надання ОРДЛО особливого статусу та проведення місцевих виборів на окупованих територіях до їх повної деокупації, «негайно звільнити з тюрми Андрія Антоненка та Юлії Кузьменко, припинити будь-які переслідування ветеранів і волонтерів» тощо.

Вимагаємо розпочати розслідування за статтею 111 КК «Державна зрада» щодо вищих посадових осіб, причетних до цього ганебного «перемир’я» й відставки: Глави ОП Андрія Єрмака, першого заступники секретаря РНБО Руслана Демченка, Міністра оборони Андрія Тарана, Головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака та всіх керівників правоохоронних та спеціальних органів. 24 серпня 2020 року у разі невиконання цих вимог та продовження злочинної діяльності проти державності ми маємо право у будь-який спосіб захистити нашу Конституцію і суверенітет, – цитують документ автори публікації.

Зазначається, що в акції взяло участь біля сотні кропивничан.

Кримінальний кодекс України: Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, – карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої

Сьогодні ж учасники АТО підняли на площі Героїв Майдану новий червоно-чорний прапор замість зірваного раніше невідомими. Наразі національна поліція шукає зловмисників, повідомляє CBN з посиланням на речницю Головного управління відомства в області Віталіну Бевзенко. За її словами, кримінальне провадження ропочате в порядку реагування на публікації в ЗМІ. Червоно-чорний прапор на центральній площі Кропивницького підняли 20 серпня 2016 року на честь другої річниці створення окремої роти 17 мотопіхотного батальйону, також зазначає видання.

Нагадаємо, у відкритих для публічного доступу дописах та коментарях Facebook-сторінки голови обласного осередку «Партії Шарія» Артема Хазана розповсюджуються твердження, спрямовані на дискредитацію учасників АТО/ООС, та висловлювання, які можна трактувати, як заклики до використання військової сили проти громадян України іноземними державами.