Перенесення професійного свята з трагічної для 3-го полку дати знову відкладено

Не дивлячись на численні звернення до адміністрації та офісу президента, військові не можуть домогтися переносу Дня сил спеціальних операцій ЗСУ з дати, коли український спецназ поніс найбільші втрати в одному бою за весь час війни.

Про це написав заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України, полковник Сергій Кривонос у Facebook.

29 липня 2014 року 3-й окремий полк спецпризначення, який дислокується в Кропивницькому, поніс втрати під населеним пунктом Латишево Донецкої області, загинули  10 спецпризначенців, 7 потрапили в полон
29 липня 2014 року 3-й окремий полк спецпризначення, який дислокується в Кропивницькому, поніс втрати під населеним пунктом Латишево Донецкої області, загинули 10 спецпризначенців, 7 потрапили в полон. Спецпризначенці здійснювали пошуки пілота українського літака, збитого російським зенитно-російським комплексом поблизу села Дмитрівка. Їхнє розташування виказав сепаратистам Микола Бутрименко, тодішній депутат Шахтарської райради від “Партії регіонів”

Другий рік, публічно напередодні 29-го пишу відкрито пост болю та обурення, бо вкрай важливе питання для спецпризначенців не знаходить рішення у верхах, після неодноразових звернень до ОПУ(АПУ), – зокрема написав Кривонос. – В цьому році, окрім особистих прохань, до офісу Президента були надіслані листи від ветеранських організацій про перенос дати і Консультативна рада у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України, мала розглядати перенесення дати. Я дійсно не розумію, чому вирішення цього питання та внесення змін до Указу, яке дало б можливість відчути військовослужбовцям та ветеранам Сил спеціальних операцій ЗСУ вдячність, володіння реального стану справ та повагу до пам’яті загиблих Героїв з боку керівництва держави, знов не вирішено.

Серед варіантів, які пропонувалися – перенесення професійного свята спецпризначенців на 26 липня, день Архангела Гавриїла. Про трагічний шлейф офіційно затвердженої на сьогодні дати сьогодні також нагадав у соцмережі міський голова Кропивницького Андрій Райкович.

На жаль, ця дата не святкова. Вона полита кров’ю десятьох Героїв, як віддали своє життя, захищаючи свободу і незалежність на Сході країни, – зокрема написав він.

Нагадаємо, представники місцевого осередку Руху опору капітуляції зареєстрували в обласному управлінні СБУ заяву про злочин за статтею «державна зрада». Відповідні звинувачення лунали на адресу вищих посадових осіб країни, включно із президентом Володимиром Зеленським.