Сайт партнера Медведчука розкручує тему «радикалів» на криміналі «під Кропивницьким»

Сайт телеканалу NewsOne, що належить нардепу Тарасу Козаку з ОПЗЖ, якого називають бізнес-партнером кума Володимира Путіна Віктора Медведчука, використав інформаційний привід розбійного нападу на Кіровоградщині для просування матеріалів про «націоналістів, які виконують наказ влади» та педофілів.

У тексті йдеться про вчорашню подію в Світловодську, де 24-річний мешканець сусідньої області, погрожуючи дитині канцелярським ножем, відібрав у неї мобільнй телефон, та вимагав 500 гривень за його повернення з родичів хлопчика. Нападника було затримано. 

З тексту російськомовного матеріалу NewsOne випливає, що пограбування «під Кропивницьким» сталося в місті з назвою «Свердловск», а гіперпосилання, додане до слова «напал» у першому абзаці новини, веде на сторінку з матеріалом про сутички представників позбавленого ліцензії за гомофобію каналу «КРТ» з активістами «Нацкорпусу» та «С-14» під будівлею в столиці, де розташована Нацрада з питань телерадіомовлення минулого четверга. Відомостей про будь-який зв’язок між подіями в Світловодську та Києві  новина не містить.

Скріншот. Додані елементи графіки - Весь Кіровоград
Скріншот. Додані елементи графіки – Весь Кіровоград
За даними Детектор медіа, для каналу перевірка, в результаті якої той втратив ліцензію, стала шостою з призначених за останні місяці. У квітні, травні та червні його перевіряли ознаки пропаганди агресії, розпалювання ворожнечі, посягання на права і свободи, порушення вимог щодо об’єктивної інформації, порушення правил мовлення в дні пам’яті, пісню Льва Лещенка, , трансляцію параду перемоги з Мінська, схвальні висловлювання про парад перемоги в Москві та показ його фрагментів.

Повідомлення також містить посилання на новини про напади напівголого чоловіка на 16-річну дівчину в Сумах та педофіла на дівчинку у під’їзді багатоповерхівки у Росії.

Нагадаємо, за новим законом про медіа блокуватимуть тих, «кого скажуть», вважає тележурналість Суспільного телебачення Дмитро Кобець. Згідно проєкту «Закону про медіа» №2693-д, який підтримав профільний комітет Верховної Ради України, Нацрада з питань телебачення та радіомовлення отримає можливість штрафувати та блокувати контент онлайн-медіа, зокрема YouTube та Instagram канали.