Киянин, агробізнесмен, …? : кого уряд погодив на посаду очільника Кіровоградщини

Кабмін затвердив кандидатуру уродженця та мешканця Києва Валерія Міщенка на посаду голови Кіровоградської обласної державної адміністрації. Вона залишається вакантною після звільнення Андрія Балоня, якого підозрюють у вимаганні хабаря в начальника обласної Держпродспоживспілки.

Потенційного очільника регіону пов’язує з ним аграрний бізнес в Устинцівці. Зокрема підприємство «Агрокосплекс», де кандидат є засновником, володіє землею в Кіровоградській і Чернігівській областях – про це він повідомив сьогодні під час засідання Кабміну. Бізнес обіцяє передати синові.

Фото - Тексти. Олександрія. Цитата додана Весь Кіровоград
Фото – Тексти. Олександрія. Цитата додана Весь Кіровоград

Коли мені запропонували, я сказав, що це може буть конфліктом інтересів але… мені на це сказали, що не буде конфлікту, – зокрема сказав Міщенко, відповідаючи на питання урядовців.

Згідно оприлюдненому резюме, ймовірному голові ОДА – 53 роки, єдина вказана в резюме освіта – Бакинське вище загальновійськове командне училище.

Мищенко_резюме

Міщенко є співзасновником низки переважно сільськогосподарських підприємств у Кіровоградській області («Агрокомплекс», «Нива», «Устинівський зернокомплекс», усі зареєстровані в Устинівці), а також на Чернігівщині («Плиски-агро», «Авангард», «Мисливське господарство «Плисецьке»), у Миколаївській області («Баловне») та Києві («Прайм флорінг компані»). Також був одним із засновників «Устинівського райагрохіма», юридична особа якого припинена, і київської «Агротехнології», яка знаходиться в стані припинення. У більшості підприємств співзасновником є ще один киянин Валерій Новицький.

Згідно даним відкритих баз, кандидат на посаду голови Кыровоградської ОДА живе або прописаний у збудованій 2000 року 16-поверхівці в Дніпровському районі столиці, на Березняках. Наразі в будинку продаються кілька квартир, за цінами від трохи більше 98 до 320 тисяч доларів, або 8,9 млн. гривень (5-кімнат).
Згідно даним відкритих баз, кандидат на посаду голови Кыровоградської ОДА живе або прописаний у збудованій 2000 року 16-поверхівці в Дніпровському районі столиці, на Березняках. Наразі в будинку продаються кілька квартир, за цінами від трохи більше 98 до 320 тисяч доларів, або 8,9 млн. гривень (5-кімнат).

 

Серед своїх першими кроків на новій посаді, якщо його буде затверджено президентом, Міщенко назвав висновки та аналіз тієї роботи, яка була зроблена.

В першу чергу треба розібратися з фінансовими потоками, і куди йдуть, і як ефективно вони використовуються, – сказав він.

На прохання прем’єрміністра назвати дві-три основних проблеми Кіровоградщини, які бачить її імовірний очільник, той зазначив, що бачить проблематику в освітній сфері.

Треба більше приділяти уваги дітям, які на сьогоднішній день в зв’язку з коронавірусом залишились на… Треба якимось чином дати можливість їм вчитись. Тобто тут треба подивитись, що ми можемо зробити для того, щоб поліпшити умови на сьогоднішній день. Як можна зробити так, щоб були нормальні умови для навчання. Немає в достатній кількості електронних засобів для навчання. Про це нада подумати, тобто по аграрній сфері я думаю, що там більш-менше в Кіровоградській області все налажено. Але треба дивитись, як ефективно використовується земля, державна в першу чергу. І теж в цьому напрямку робити кроки, – впевнений Міщенко.

Нагадаємо, активіст вважає неявку нардепа від «Слуги народу» Богдана Торохтія на засідання Кабміну, де мали погодити його призначення головою Кіроовоградської ОДА – «абсурдом», «дурдомом» та «неповагою до жителів Кіровоградщини».