ОНОВЛЕНО З імовірним очільником Кіровоградщини тут судилися через захоплення земель, - ЗМІ

Районна адміністрація в Устинівці та жителі району неодноразово судилися із підприємствами Валерія Міщенка, кандидатуру якого на посаду голови Кіровоградської ОДА затвердив Кабмін.

Валерій Міщенко. Фото - "24 канал"
Валерій Міщенко. Фото – “24 канал”

Зокрема мова про фірму «Агрокомплекс», де Міщенко є співзасновником. Про це пише Україна-Центр. У публікації зазначається серед іншого, що райдержадміністрація брала участь у судових спорах стосовно самовільного захоплення та обробки земель.

Я з ним суджуся з 2004 року, – цитує видання Олексія Муляву, який очолює в Устинівці Союз власників земельних паїв. – Тоді я вперше побачив, що таке рейдерське захоплення землі. При розпаюванні колгоспу імені Кірова Міщенко зі своїми людьми отримав контроль над земельною комісією. І вони майже з усіма людьми укладали договори дарування. Платили по 6-8 копійок від однієї гривні оціночної вартості землі. Багато купилися, тому що готівкові гроші давали відразу. Я суд свій виграв і по землі, і по частці майна, але ухвала суду виконана лише частково досі.

У публікації також зазначається, що ліси площею 5,6 тисячі гектарів в Борзнянському районі Чернігівської області були передані мисливському господарству «Плисецьке», де Міщенко також засновник, в користування на 25 років рішенням тамошньої облради.

Нагадаємо, Кабмін затвердив кандидатуру уродженця та мешканця Києва Валерія Міщенка на посаду голови Кіровоградської обласної державної адміністрації. Вона залишається вакантною після звільнення Андрія Балоня, якого підозрюють у вимаганні хабаря в начальника обласної Держпродспоживспілки. Міщенко є співзасновником низки переважно сільськогосподарських підприємств у Кіровоградській області («Агрокомплекс», «Нива», «Устинівський зернокомплекс», усі зареєстровані в Устинівці), а також на Чернігівщині («Плиски-агро», «Авангард», «Мисливське господарство «Плисецьке»), у Миколаївській області («Баловне») та Києві («Прайм флорінг компані»). Також був одним із засновників «Устинівського райагрохіма», юридична особа якого припинена, і київської «Агротехнології», яка знаходиться в стані припинення. 

ОНОВЛЕННЯ 12.08.2020: – Уряд не рекомендуватиме кандидатуру Валерія Міщенка на посаду голови Кіровоградської ОДА, – написав міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов у своєму Telegram-каналі. – Таке рішення ми ухвалили після заслуховування кандидата Міщенка на засіданні Кабінету Міністрів. Репутація глав ОДА має бути кристально чистою та мати підтримку у своєму регіоні. Ми врахували думку як простих громадян, так і бізнесу.