Позику на медицину, транспорт та тепло для Кропивницького має погодити Мінфін

За кредит, який міськрада Кропивницького планує залучити зокрема на медичну апаратуру та нові тролейбуси, планують максимально розрахуватися вже до кінця року, щоби мінімізувати переплату за відсотками.

Про це повідомив міський голова Андрій Райкович у Facebook, зазначивши, що всі матеріали реєструються та опрацьовуються в міністерстві фінансів України. За результатами розгляду Мінфіном має бути виданий наказ про погодження умов запозичення.

10 нових тролейбусів з автономним ходом мають бути придбані в лізинг до кінця року. Ними планують посилити зокрема транспортне сполучення з селищем Нове
10 нових тролейбусів з автономним ходом мають бути придбані в лізинг до кінця року. Ними планують посилити зокрема транспортне сполучення з селищем Нове

Підпис: 10 нових тролейбусів з автономним ходом мають бути придбані в лізинг до кінця року. Ними планують посилити зокрема транспортне сполучення з селищем Нове.

З огляду на передвиборчі спекуляції стосовно кредитних коштів, які міськрада планує залучити для фінансування інвестиційних проєктів в умовах роботи в карантин та недоотримання через ці умови 47 мільйонів гривень доходів міського бюджету в першому півріччі 2020, вважаю необхідним дати громаді детальні пояснення з цього приводу, – зокрема йдеться у повідомленні. – Мова йде про кредитну лінію державного «Укрексімбанку» обсягом 70 мільйонів гривень на строк до п’яти років під 12% річних з можливістю дострокового погашення. Для порівняння: бюджет Кропивницького на 2020 року складає 2,2 мільярди.

Кошти кредитної лінії підуть на купівлю медичного обладнання для лікувального корпусу інтенсивної легеневої терапії у Центральній міській лікарні, перший лізинговий платіж за нові тролейбуси та підтримку КП «Теплоенергетик» до початку опалювального сезону.

В яку б політику хто не грався, ми маємо 20 вересня підписати акт готовності до опалювального сезону, а за настання нормативних температур – розпочати його. Наразі тільки за розподіл газу КП заборгувало облгазу громабіля 25 мільйонів гривень, – також написав Райкович.

У дописі стверджується, що участь у процесі залучення кредитних коштів та погодження цих запозичень з Мінфіном беруть участь практично всі українські міста беруть участь у цьому процесі, зокрема в першому півріччі 2020-го погоджувалися залучення кредитів міським радам під 17-18%.

Більш низький відсоток – 7-8%, це залучення коштів під випуск облігацій. Там інша, більш довга процедура, – зазначає очільник міста. – Наразі нами опрацьовується варіант залучення позики під випуск облігацій, – якщо ми отримаємо погодження Мінфіну, – до 5% річних під проєкт модернізації системи теплопостачання міста, який коштує біля півмільярда гривень.

Райкович наголосив також, що йдеться не про цільовий кредит, а про кредитну лінію – гнучкий фінансовий інструмент, який дозволяє брати «стільки й тоді, скільки й коли потрібно, і гасити, коли потрібно».

Сума сплачених відсотків залежатиме від того, коли та в якому обсязі буде погашено запозичене. Ми плануємо погасити раніше повного п’ятирічного строку. За підсумками 9 місяців ми розумітимемо реальний стан бюджетних надходжень, і зможемо чітко прогнозувати. Наразі плануємо максимально розрахуватися вже до кінця цього року, відповідна сума сплачених відсотків буде мінімальною, – написав він. – Хочу нагадати також, що цьогоріч держава недодала міському бюджету Кропивницького 100 мільйонів дотації – це третина нашого бюджету розвитку. Крім того, боротьба з коронавірусом в першому півріччі коштувала міській казні більше 50 мільйонів.

Під час учорашньої сесії депутати більшістю голосів ухвалили запропоноване рішення про залучення позики, яке вступить у силу лише в разі погодження Мінфіном. Тоді детальний розподіл кредитних коштів будуть затверджувати окремо на наступному засіданні.

Нагадаємо, головний пульмонолог області Олександр Рижко вважає, що відсутність власних потужностей для фахового лікування респіраторних хворих у Кропивницькому – дослівно, «ганьба, про яку навіть говорити незручно». За даними статистики, 80% усіх смертей від пневмонії в регіоні припадає на обласний центр.