Горбунов закликав скаржитись на ботів, які «прикриваються його ім’ям»

Після викриття чергового фейкового профілю Facebook з числа задіяних в інформаційних атаках на міського голову Кропивницького Андрія Райковича, екснардеп від «Народного фронту» Олександр Горбунов назвав їхню діяльність «політичними спекуляціями».

У дописі в соцмережі він розмістив посилання на три фальшиві сторінки, які, за словами Горбунова, «розпалюють політичну ворожнечу в інформаційному просторі Кропивницького, прикриваючись його ім’ям».

Інформаційна провокація за участі одного із згаданих ботів була викрита сайтом Весь Кіровоград у матеріалі від 17 серпня. Після його публікації фото фейкового профілю змінили – замість зображення учасниці шоу «Холостяк» на каналі СТБ використали світлину з інтернет-магазину, додавши агітаційну рамку партії «За майбутнє», до якої нещодавно приєднався Горбунов.

Метаморфози
Метаморфози

Наступного дня після того, як цей факт став здобутком соцмереж, він оприлюднив цитований вище пост.

Нагадаємо, в жовтні минулого року в спільноті Facebook «Кіровоград UA» було розміщено сфабрикований скріншот неіснуючого посту міського голови. Несправжній пост про несправжній пост менше ніж за годину поширили п’ять разів, залишили 22 коментарі. Значна частина – з однотипною лайкою на адресу згаданої цілі від однотипних профілів. Аналогічні вкидання в тій самій групі, за тією ж схемою, – негативний перший допис від фейкового користувача з прикріпленим зображенням, яке стосується міського голови, підтримка негативними коментарями, – повторилися в наступні дні. Проаналізувавши склад профілів, які розміщували, коментували та поширювали згадані дописи, ми виявили кілька дуже схожих на фейкові, наприклад, «Маришка Никитина»«Инга Таровик»«Вася Мартыненко»«Анна Мироненко»«Олег Михайленко».

Фото, використане для оформлення профілю Facebook, від імені якого закликали дякувати Горбунову, запозичено зі сторінки мешканки Краснодара на сайті знайомств  mate-1.com
Фото, використане для оформлення профілю Facebook, від імені якого закликали дякувати Горбунову, запозичено зі сторінки мешканки Краснодара на сайті знайомств mate-1.com

В листопаді профілі, які брали участь в інформаційній атаці, закликали дякувати Олександру Горбунову за ремонт вулиць, відремонтованих коштом державного бюджету за співфінансування з місцевого, серед них згадані вище «Маришка Никитина», «Инга Таровик» та «Анна Мироненко», серед коментаторів додався також профіль «Вера Паливода».

В січні 2020-го від імені одного з профілів, що брали участь у попередніх епізодах, в популярних місцевих групах розповсюджували пост про бабусю, субсидії та зрослу квартплату. Копії допису супроводжували негативними коментарями на адресу міського голови та комунальних служб інші фейкові профілі, викриті у попередніх публікаціях, зокрема «Вера Паливода» та «Маришка Никитина». У тенденційному коментуванні та поширенні копій допису також задіяні кілька подібних, які раніше не потрапляли в поле нашої уваги – «Леонід Доробець»«Олег Упов»«Дмитро Ольжич»«Алиса Селина» та «Марина Антипова». Усі п’ять мали по одній світлині обкладинки та по одній світлині профілю, в усіх п’яти світлини додані в один день – 31 жовтня минулого року, їхнє додавання в усіх є першою дією, відображеною в стрічці. 

Фейковий профіль "Дмитро Ольжич" лає Райковича та хвалить Горбунова
Фейковий профіль “Дмитро Ольжич” лає Райковича та хвалить Горбунова

Також повідомлялося, що ексдепутат міської ради обласного центру від Партії регіонів Артем Стрижаков, який вже заявив про свою участь у цьогорічних виборах міського голови, сказав неправду та напівправду про кредитування українських міст.