Райкович: «Фільтруйте інформацію та агітацію, перевіряйте факти»

На білбордах у Кропивницькому планують поклеїти матеріали з ознаками чорного піару проти міського голови Кропивницького.

Допис про це з посиланням на власні джерела з’явився в Telegram-каналі очільника міста та на офіційній сторінці Андрія Райковича в Facebook. Він зазначив, що частина рекламних агентств відмовилася розміщувати матеріали «з душком» на своїх площинах.

118620175_1522596747924124_5479848382674437450_o

Маю дані про те, що сьогодні-завтра на півсотні носіїв зовнішньої реклами в місті можуть з’явитися типографські вироби, схожі на той, копію якого додано до цього посту, – написав Райкович. – Двох тижнів не минуло, як на сесії міськради її колишній депутат у схожих виразах закликав теперішніх не брати в державного банка кредит на медичну апаратуру, тролейбуси і опалення під 12% річних. Казав, це дуже дорого – он Вінниця кредитується під 4%, Житомир, Львів та Миколаїв під 6%. Насправді одне з цих міст торік взяло чверть мільярда під 19,5%, інше запозичує 300 мільйонів під облігації зі ставкою до 18,9%. Згадані 6% – це валютні кредити ЄБРР з відповідною ставкою та ризиками. Мова йде про десятки мільйонів євро, позичених на 13-річний строк. Ця інформація є в ЗМІ, документація міськрад у вільному доступі, все можна легко перевірити. Проте гучні, пафосні та неправдиві заяви розраховані саме на те, що перевіряти їх ніхто не буде.

Міський голова також зазначив, що в останні місяці передвиборчої кампанії перед місцевими виборами на нас чекає, дослівно, «справжній шквал дезінформації, наклепів та брехні», та звернувся до своїх читачів з проханням «фільтрувати інформацію та агітацію, перевіряти факти».

Щиро сподіваюся, люди не дадуть себе надурити тим, хто сьогодні вкладає сотні тисяч у фарбований папір, щоб завтра дістатися до коштів громади в міській казні. І не має планів розраховуватися ними за медичну апаратуру, тролейбуси та тепло для містян, – написав Райкович. – Де, на чиїх саме бордах ці матеріали все ж з’являться, побачимо найближчими днями.

Нагадаємо, журналісти з’ясували, що ексдепутат міської ради обласного центру від Партії регіонів Артем Стрижаков, який вже заявив про свою участь у цьогорічних виборах міського голови, каже неправду та напівправду про кредитування українських міст.

Раніше міський голова Кропивницького повідомив, що за кредит, який міськрада планує залучити зокрема на медичну апаратуру та нові тролейбуси, планують максимально розрахуватися вже до кінця року, щоби мінімізувати переплату за відсотками. Умови запозичення ще має погодити Мінфін.