Після зміни влади Московский патріархат почав активно протидіяти, - Епіфаній

Наразі до Православної церкви України (ПЦУ) на Кіровоградщині перейшли шість церковних громад УПЦ (Московського патріархату), в цілому в країні таких громад 600.

За словами Предстоятеля ПЦУ, митрополита Київського і всієї України Епіфанія, на перебіг цього процесу вплинули політичні зміни. Про це повідомляє Гречка.

118779745_1988382221292571_8096530894886182_n

Після зміни влади Московський патріархат України почав активно протидіяти, часто за допомогою певних чиновників. Зараз практично по кожному переходу з боку російської православної церкви йдуть судові процеси. У більшості випадків суди справедливо діють, є декілька прецедентів. Ті громади, які прагнуть доєднатись, вони мають побоювання,– цитує Епіфанія видання.

Наразі він знаходиться з візитом на Кіровоградщину, та має освятити храм у Новоукраїнському районі завтра, 5 вересня. У свою чергу, єпископ Кропивницький і Голованівськии Марк повідомив, що місцеві церковні громади, які перейшли до ПЦУ, знаходяться в стані дооформлення цих рішень.

Тобто рішення прийняті, реєстраційні дії пройшли, але є судові позови і люди захищають своє право вибору, – цитує «Гречка». – Зокрема, йдеться про село Бірки. Вчора було засідання суду у Києві. Наразі опоненти з російської православної церкви не досягли успіху. У багатьох громадах, які перейшли, не до кінця оформлене майно. У кожної громади свої виклики і випробування.

Також сьогодні офіційні медіаресурси Служби безпеки України повідомили про встановлення особи російського священника, який приєднався до одного з бойових підрозділів самопроголошеної «ДНР» та брав участь у допитах та тортурах полонених.

Терористу заочно повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних злочинів, – зокрема йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, митрополит Української православної церкви (Московского патріархату) з Кіровоградщини засуджує надання Україні томосу Константинополем, крім того, в організації категорично відмовились ділити храм Успіння Пресвятої Богородиці в Кропивницькому з релігійною громадою Православної Церкви України.

Також повідомлялося, що громада Перегонівки оформлює перехід в помісну церкву попри «невдоволення» Московського патріархату.