Голови українських міст заявляють про тиск та вимагають зустрічі з президентом

Асоціація міст України (АМУ), регіональне відділення якого на Кіровоградщині очолює міський голова Кропивницького, вимагає зустрічі з президентом через невмотивований тиск державних органів на місцеві громади.

Про це повідомляє Кропивницький час-Time з посиланням на сайт АМУ, де оприлюднене відповідне звернення представників 909 органів місцевого самоврядування країни до голови держави.

Володимир Зеленський, Андрій Райкович. Фото з відкритих джерел.
Володимир Зеленський, Андрій Райкович. Фото з відкритих джерел.

Сьогодні органи місцевого самоврядування опинилися перед низкою проблем: чисельні перевірки, обшуки правоохоронних органів фактично паралізують діяльність із забезпечення нормальної життєдіяльності громад та надання послуг жителям, вибіркове погодження місцевих запозичень ставить під загрозу фінансування виплат заробітної плати працівникам бюджетної сфери, завершення ремонту шкіл, дитячих садків, оснащення лікарень; блокування рахунків комунальних підприємств, що надають послуги теплопостачання, призведе до зриву опалювального сезону, – зокрема йдеться в тексті. – Ми переконані, що лише встановленням діалогу центральної та муніципальної влад, їхньою постійною співпрацею та координацією вдасться досягти європейського рівня якості надання послуг населенню, гарантувати права громад та громадян під час передвиборчої кампанії на місцевих виборах 2020 року, своєчасно розпочати по всій країні опалювальний сезон.

Від Володимира Зеленського очікують особистої зустрічі з правлінням АМУ – з метою забезпечення ефективної співпраці між органами державної влади та органами місцевого самоврядування, збереження основних принципів належного врядування і конституційних прав громадян.

Довідково: Асоціація міст України — всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування, що представляє позицію та захищає інтереси місцевого самоврядування, веде від імені громад діалог з органами державної влади на всіх рівнях. Створена 1992 року за ініціативи міських голів. Член Ради європейських муніципалітетів та регіонів. Учасник впровадження децентралізаційної реформи в Україні. Регіональні відділення діють у всіх областях України. Наразі АМУ очолює міський голова Києва Віталій Кличко.

Нагадаємо, наразі у міськраді Кропивницького чекають на погодження Мінфіном позики у державному «Укрексімбанку» на медицину, транспорт та тепло для Кропивницького.