Представники ОПЗЖ в Кропивницькому судилися незрозуміло за що

Окружний адмінсуд відмовив Кіровоградській регіональній організації політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» у задоволенні позову до Кропивницької територіальної виборчої комісії.

Політсилу також зобов’язали сплатити судовий збір – 2102 гривні. Про це повідомляє громадянська мережа ОПОРА.

Сцена суду на планеті Набу з кінофільму "Зоряні війни: Епізод I - Прихована загроза". Зображення ілюстративне.
Сцена суду на планеті Набу з кінофільму “Зоряні війни: Епізод I – Прихована загроза”. Зображення ілюстративне.

В позові позивачі не вказали норму закону, яка порушується. Зазначено, що «порушується принцип законності», і все. Саме це стало причиною відмови. Норми закону не вказано жодної, – зазначила координаторка спостереження за виборами у Кіровоградській області Зоя Лебідь у коментарі сайту Весь Кіровоград.

Позовні вимоги ОПЗЖ стосувалися скасування постанови про внесення змін до рішення про утворення Подільської та Фортечної районних виборчих комісії в Кропивницькому. У повідомленні сайту громадянської мережі йдеться про те, що представники партії заявили, що цим рішенням голова комісії та члени міського тервиборчкому порушили їхні права як суб’єкта подання кандидатур до складу районних ТВК.

Коментуючи подію, Лебідь зазначила, що ще один позов до виборчої комісії представниками тієї ж політсили подано в Олександрії.

В ОПОРІ зазначають також, що це один із перших прецедентів судових позовів щодо Виборчого кодексу України.

Нагадаємо, Кіровоградський адмінсуд відмовив у задоволенні позову міської ради Олександрії до відділу примусового виконання рішень, яким на мерію накладено десятитисячний штраф за невиконання іншого судового вердикту. Ним орган було зобов’язано спростувати розповсюджену його офіційним сайтом інформацію стосовно місцевого підприємця Ігоря Ділієва, визнану недостовірною, та такою, що принижує його честь, гідність і ділову репутацію.