Очільник Кропивницького: «Міністр, у якого лежить на столі звернення, не чує нас»

Міністерство фінансів гальмує погодження кредиту, якого обласний центр потребує через участь місцевого бюджету в протиепідемічних заходах та втрати через надані державою пільги для підприємців.

Про це повідомляє Кіровоградська правда з посиланням на міського голову Андрія Райковича.

– Ми не просимо грошей, просимо лише погодити отримання кредиту в державному банку, – цитує видання. – Міністр, у якого лежить на столі звернення, не чує нас. Хоча в першому кварталі ми суттєво «підставили плече» державі. Нам казали: «грошей нема», «відкладіть свої програми», «давайте на ковід» – більше 50 мільйонів незапланованих витрат. Пільги підприємцям за рахунок місцевого, а не державного бюджету, – замість, наприклад, зменшити ПДВ, відтермінували податок на землю, – місто недоотримало 47 мільйонів. Через це нам потрібна кредитна підтримка – треба обладнати нове легеневе відділення на Валах, треба нові тролейбуси, треба 35 мільйонів для «Теплоенергетика», щоб нормально увійти в опалювальний сезон.

об'єкти_кредит_ДФРР

Очільник міста зазначив також, що частина доріг, зокрема ті, якими Велику Балку та вулицю Кропивницького з’єднали з Полтавською, були зроблені у попередні роки саме завдяки інвестиціям держави. Згідно даним, які оприлюднювалися раніше, мова йде про роботи, оплачені з Державного фонду розвитку регіонів за співфінансування міського бюджету (ДФРР), те ж стосується реконструкції частини Полтавської від Дружби народів до Васнєцова, завершеної торік.

Створення проєктів, кошторис, виготовлення документації, все робиться у міській раді, – наголосив Райкович. – Проєкти на конкурсній основі розглядаються Кабміном. Кабмін виділяє кошти, затверджує їх розподіл. Задіяні всі – від депутата міської ради Кропивницького, який голосував за розробку проєкту, управління, яке його замовляло, до прем’єр-міністра, який підписав розпорядження.

Раніше повідомлялося, що Асоціація міст України вимагає зустрічі з президентом через невмотивований тиск державних органів на місцеві громади. В оприлюдненому зверненні представників 909 органів місцевого самоврядування країни до голови держави йдеться зокрема про вибіркове погодження місцевих запозичень, яке ставить під загрозу фінансування виплат заробітної плати працівникам бюджетної сфери, завершення ремонту шкіл, дитячих садків, оснащення лікарень.