Кропивницький ботобулінг: образи та погрози через допис про Стрижакова

Дівчина, яка в соцмережі поставила питання щодо розходів на передвиборчу агітацію партії «Перспектива міста», зазнала переслідування з боку фейкових профілів.

Коментарі ботів, повноцінні скріншоти яких має у своєму розпорядженні Весь Кіровоград, зокрема містили згадування її рідних та натяки на наслідки особисто для неї.

пост_колаж
Вартість реклами на білбордах та в газетах авторка допису співставила з гаслами, які розміщені на носіях зовнішньої реклами, що мають ознаки зв’язку з «Перспективою міста». Ми свідомо приховали особистість дівчини, щоб запобігти подальшому цькуванню.

По місту більше 100 бордів, один зараз коштує в середньому 5000-6000 гривень (не забувайте зараз жнива у рекламодавців!), – зокрема написала користувачка Facebook. – Рахуємо: 100×6000 = 600.000 гривень. Уявляєте, це лише на борди, які гарно обвіває вітер!!! Від яких вже нудить все місто! А це лише початок !!! передвиборчих перегонів. І борди – це не все, ще є газети, намети і т.д, і т.п. Наприклад, вартість квадратного сантиметру на першій шпальті однієї з популярних у місті газет – 39 гривень за 1квадратний сантиметр. Візьміть лінійку, переміряйте будь-яку агітаційну публікацію, які зазвичай займають від третини до половини шпальти – її розміщення коштує від 10-12 тисяч і вище… А тепер уявіть яким чином #АртемСтрижаков буде все це повертати собі???? Хоча й так вже все зрозуміло!!! Всі перспективи вже висять на кожному стовпі і борді.

Після розміщення посту під ним з’явилися погрози та образи від імені профілів, схожих на фейкові, зокрема «Слава Габріелян», «Вера Дубровина» та «Володимир Тютюнник».

Скріншоти. Частина коментарів прихована, щоб запобігти тиражуванню особистих образ та наклепів.
Скріншоти. Частина коментарів прихована, щоб запобігти тиражуванню особистих образ та наклепів.

Сторінка «Габріеляна» має єдину світлину профілю, перший допис зроблений в лютому 2017 року. Згідно розділу інформації, він закінчив льотну академію у Кропивницькому 1 січня 2018 року, живе у Санкт-Петербурзі, працює на Центральному московському іподромі. У друзях профілю – переважно медійники, політики та інші публічні люди з Кропивницького, у стрічці репости переважно кропивницьких новин та дописів.

Габріелян

Єдина світлина профілю «Вера Дубровина», в інформації якого в якості міста проживання вказано Київ – зі сторінки Юлії Дубровіної з Воронежу у російській соцмережі ВКонтакті з 15 тисячами фоловерів та 133 завантаженими світлинами.

Дубровина_колаж

 

З чотирьох світлин у профілі «Володимир Тютюнник», який також видає себе за мешканця Києва, колишнього співробітника МВС, як мінімум дві належать чоловічій моделі В’ячеславу Александрову з Москви, колишньому учаснику реаліті-шоу «Дом 2». Бот існує з 2013 року, також має чимало друзів серед публічних людей Кропивницького, які зокрема поздоровляють його з «днем народження» у Facebook.

Тютюнник_колаж

Нагадаємо, за кілька днів до появи в Кропивницькому білбордів з ознаками чорного піару, міський голова Андрій Райкович з посиланням на власні джерела повідомив про те, що вони мають бути поклеєні. Він також зазначив, що частина рекламних агентств відмовилася розміщувати згадані матеріали на своїх площинах, і закликав містян «фільтрувати інформацію та агітацію, перевіряти факти».