«Перспектива міста» платно просуває в Facebook маніпуляцію щодо лікарні

Працівники відділень Центральної міської лікарні Кропивницького, розташованих на Архітектора Паученка, зокрема в історичній водолікарні Гольденберга, чекають на переїзд до сучасної типової будівлі колишньої «рудівської» лікарні (також Медсанчастина №19, МСЧ-19).

Про це йдеться у матеріалі сайту Весь Кіровоград, записаному зі слів представників колективу.

DSC_0198

Медики стверджують, що приміщення віком від 50 до 150 років, де розташовані ендокринологія, кардіологія, терапія з гастроентерологією та палати інтенсивної терапії, є неприйнятними для того, щоб надавати якісну допомогу пацієнтам в умовах стаціонару.

У нас немає ліфтів, в лікувальному корпусі різнорівнева підлога, він так від початку збудований. Тобто, якщо нам треба людину у важкому стані спустити на рентген, це ціла історія. Ми робимо це на м’яких ношах, збираються співробітники, і несуть у прямому сенсі на руках, – констатує лікар-ендокринолог Сергій Міщенко.

Вік будівель комплексу складає від 50 до 150 років, найстаріша має цокольний поверх, на який треба або піднятися, або спуститися високими сходами, щоб потрапити всередину, про переїзд звідти відділень говорили ще в 90-ті роки минулого століття, зазначається в публікації.

Теперішнє керівництво міста запропонувало перемістити нас у нормальну типову будівлю, – пояснює Міщенко. – Ми доживаємо першу чверть 21 століття, ви самі бачите, де ми знаходимось, де знаходяться пацієнти. По 5-8 людей у палаті, є палати і на 12 місць. А хворих не треба скупчувати, особливо з огляду на останню епідемію. Вони мають бути максимально ізольовані одне від одного… Ми не можемо поставити в ці палати в потрібній кількості функціональні ліжка (де піднімається підголів’я, «ноги», де хворого можна фіксувати, виводити катетери тощо. – Авт.). Стелі дуже високі, а площі – не дуже, такі ліжка фізично не вміщуються. А палати в «рудівській» лікарні від початку проєктувалися під функціональні ліжка.

За даними заступниці головного лікаря з терапії (начмед) Алли Голованової, через лікарню проходить біля 5 тисяч пацієнтів на рік, в середньому вони знаходяться в стаціонарі по 10-12 днів.

Були епізоди, коли поруч ставили «спарені» ліжка, щоб розмістити пацієнтів. За санітарними нормами ліжка повинні мати певну відстань навколо себе, півтора метри. Щоб можна було підійти, поставити крапельницю… Тісно, дуже тісно. Пацієнтів у нас завжди багато. В той же час, колишня МСЧ-19 – це типова будівля з широкими світлими коридорами, із спеціально обладнаними кімнатами персоналу, сестринськими постами, комфортабельні маленькі палати на 3-4 людини. Кілька санвузлів, душових. Тут один санвузол на цілий поверх. Душові добудовували, ремонтували, переобладнували якісь приміщення, бо вони не були передбачені, – каже вона. – 

Вона висловила сподівання, що пустуючі приміщення «рудівської» лікарні на Салганних пісках, обладнані зокрема пасажирськими та вантажними ліфтами, чекають на їхній переїзд.

Ми б дуже хотіли покращити умови своєї роботи, – каже Голованова.

Зараз у приміщенні МСЧ-19 роблять теплосанацію, харчоблок потребує перекриття крівлі, заступниця головного лікаря також наголошує на необхідності створення нормальної комунікації з новим місцем розташування до того, як відділення ЦМЛ переїдуть туди.

Відповідні плани, зокрема будівництво шляхопроводу до «рудівської» лікарні з Бобринецького шосе та запуск відповідного автобусного маршруту, задекларовані міською владою. Коли це буде зроблено, працівники лікарні з великим задоволенням змінять локацію, каже заступниця головного лікаря.

В ефірі програми «Тема дня» на Суспільному міський голова Кропивницького Андрій Райкович зазначив, що реставрація історичної будівлі на Паученка також запланована.

Там (в «рудівській» лікарні. – Весь Кіровоград) зроблять ремонт, коли приміщення буде готове до прийому пацієнтів, ми переїхали та працюємо, – наголошує ендокринолог Сергій Міщенко. – Зараз піднімається якась нездорова хвиля «народного обурення». Люди не розуміють, що лікарню не закривають – лікарню хочуть зробити кращою! Чому ми та пацієнти маємо знаходитись тут, якщо є можливість знаходитись у кращих умовах? Людям же краще буде. Є різниця – в дванадцятимісній палаті, чи в двомісній? Там найбільша палата – на чотири ліжка…

Скріншот
Скріншот

Останніми днями у Facebook на платній основі розповсюджується допис сторінки політичної партії «Перспектива міста», у якому йдеться про, дослівно, «щоденні звернення» до її приймальні неназваних пацієнтів та медиків Центральної міської лікарні, нібито обурених планами міської влади щодо переводу відділень з Паученка. 

Згідно публічній інформації Facebook, на рекламу постів сторінки, пов'язаних із соціальними питаннями, виборами або політикою, з 25 червня витрачено більше 1,25 тисячі доларів, зокрема 195 доларів за тиждень 9-15 вересня.
Згідно публічній інформації Facebook, на рекламу постів сторінки, пов’язаних із соціальними питаннями, виборами або політикою, з 25 червня витрачено більше 1,25 тисячі доларів, зокрема 195 доларів за тиждень 9-15 вересня.
Нагадаємо, за інформацією відкритих баз даних, «Перспектива міста» з’явилася 1 січня 2020 року шляхом перейменування партії «Народна єдність», яка існувала з 2016 року. Тоді ж у юридичної особи вдруге змінилася адреса – з київської на кропивницьку, та втретє змінився керівник – Олексія Лежая змінив Ігор Саєнко. Про попередню діяльність партії «Народна єдність» відомо лише те, що вона мала зареєстровані регіональні осередки в Одесі, Донецьку, Житомирі та Винниці.

Також повідомлялося, що  працівниками спецінспекції складалися адмінпротоколи щодо посадової особи партії «Перспектива міста», яка рекламується на самовільно встановлених у місті лавках. Голова партії Ігор Саєнко стверджує, що на лавках розміщують назву однойменної громадської організації, ці організації нібито мають різні логотипи.