Клинцівському мосту залишалося максимум років п’ять – він просто розсипається

Мостобудівний загін, який відновив аварійний «полтавський міст» на Об’їзному, зараз ремонтує інший аварійний шляхопровід на Кропивницького, відомий як Клинцівський міст.

Будівельники зняли асфальтове покриття і продовжують демонтаж залізобетонних конструкцій, повідомляє сайт міської ради обласного центру.

x1-45.jpg.pagespeed.ic.VtqWakGzmF

Він міг би прослужити за сприятливих обставин ще максимум п’ять років. Споруда аварійна і стан її швидко погіршується. Всі її залізні конструкції суцільно вкриті ерозією і міст просто розсипається, – цитує начальника дільниці Павла Олійника повідомлення.

Наступного тижня демонтажем тротуарів дорожники планують завершити підготовчі роботи і приступлять до ремонту мосту.

Ремонт виконують спеціалісти підрядної організації ТОВ «Містобудівельний загін №112», замовником виступило ДП «Агентство місцевих автомобільних доріг», спеціалісти ж головного управління житлово-комунального господарства міської ради контролюють якість виконання робіт.

Про те, що Клинцівський міст та кілька доріг у в Кропивницькому відремонтують у 2020-му за співфінансування з міського та державного бюджетів, стало відомо в червні. Зокрема йшлося про розв’язку площі Дружби народів, дорогу від неї по Маланюка до Чорновола, та Академіка Корольова в мікрорайоні Черемушки, роботи на яких наразі завершені. Сумарна вартість об’єктів – біля 43 мільйонів гривень.

Обласна державна адміністрація врахувала те, що ми використали значну частину власного бюджету розвитку, на підтримку медичної галузі під час першої хвилі епідемії, – уточнив тоді міський голова Андрій Райкович. – Нашу долю мінімізували до 10%, початкові умови були «50 на 50». Ми вирішили свою частину питань, ОДА – свою. Отже, партнерство між державою та місцевим самоврядуванням Кропивницького налагоджується – на користь міста. Це важливий, дуже позитивний сигнал.

Коштом лише міського бюджету цьогоріч реалізовано проєкти з розширення ділянки Полтавської від Васнєцова до мосту на Об’їзному, та ремонт вулиці Романа Шухевича на ділянці з круговою розв’язкою від Короленка до «полтавського мосту».

Також повідомлялося, що міністерство фінансів гальмує погодження кредиту, якого обласний центр потребує через участь місцевого бюджету в протиепідемічних заходах та втрати через надані державою пільги для підприємців.