Фейкові кіровоградські рейтинги можуть продукувати сумські партійці «Нашого краю»

Засновниками організації, від імені якої за допомогою банерної реклами на всеукраїнських сайтах розповсюджують дані про «Топ-5 партій Кіровоградщини», можуть бути партійці «Нашого краю» з Сум.

Людина з ідентичними до одного з них особистими даними також керує організацією, засновником якої є пов’язаний з кремлівським політиком росіянин. Про це свідчить інформація з відкритих баз даних державних реєстрів України та Росії, зібрана сайтом Весь Кіровоград.

СС_Громадська_думка
Таргетовану банерну рекламу показують зокрема читачам «Європейської правди». Останнє оновлення розділу «дослідження» на сайті організації, логотип якої розміщено на банері, датоване квітнем поточного року, і стосується ставлення українців до карантинних заходів

На рекламних банерах з партійними логотипами та показниками у відсотках розміщено логотип «Соціологічного центру «Громадська думка». Згідно даним з державних реєстрів, агрегованих сервісом YouControl, таку назву має громадська організація, зареєстрована в Києві за адресою Крутий Узвіз, 6/2 А. Однією із двох її засновників є Горова Людмила Анатоліївна, адреса самої засновниці вказана у Сумах, на вул. Щепкіна. На цій же вулиці, у будинку 34, зареєстрована Сумська обласна організація політичної партії «Наш край», уповноваженою особою якої, згідно даним відкритих баз, є повна тезка Горової.

За адресою Крутий Узвіз, 6/2 у самому центрі Києва, біля будівлі Пенсійного фонду України, знаходиться багатоквартирний будинок. У Google Maps немає даних про адресу Крутий Узвіз, 6/2 А (або 6/2-А), яка вказана у реєстраційних даних «соціологічного центру» та ще 66 організацій без номеру квартири чи офісу
За адресою Крутий Узвіз, 6/2 у самому центрі Києва, біля будівлі Пенсійного фонду України, знаходиться багатоквартирний будинок. У Google Maps немає даних про адресу Крутий Узвіз, 6/2 А (або 6/2-А), яка без номера квартири або офісу вказана у реєстраційних даних «соціологічного центру» та ще 66 різних організацій

Другим засновником «Соціологічного центру «Громадська думка» є Кизима Віталій Едуардович, також з адресою в Сумах. За інформацією системи аналітики відкритих даних Clarity Project, його повний тезка був або є зараз керівником, засновником або підписантом низки юридичних осіб, серед них – обласний осередок громадської організації «Фронт змін» у Сумах, зареєстрована в Києві громадська організація «Наш край» та Полтавська обласна організація політичної партії «Наш край».

Крім того, людина з такими ж ім’ям, прізвищем та по-батькові є уповноваженою особою зареєстрованого в Києві ТОВ «Реєстр холдинг», серед видів діяльності якої зокрема оброблення даних, дослідження кон’юнктури ринку та виявлення суспільної думки. Засновниками ТОВ є росіянин Кучуєв Віктор Григорович з адресою в Москві, та офшорна компанія «Крафтекс ЛТД» з Віргінських островів. Російська база даних rusprofile називає повного тезку Кучуєва одним із засновників організації «Некомерційне партнерство «Центр досліджень національних моделей демократії і парламентаризму» (ЦНМД), зареєстрованої у вересні 2004 року в елітному будинку в центрі Москви за адресою Велика Якіманка, 17.

Скріншоти - moskvadeluxe.ru
Скріншоти – moskvadeluxe.ru

Керівник (президент) ЦНМД, згідно даним rusprofile –  Торшин Олександр Порфирович. Такі ж ім’я, прізвище та по-батькові має російський політик, включений у квітні 2018-го до списку санкцій США в числі 17 державних посадовців та 7 олігархів з Росії, відповідальних за «злоякісну діяльність у глобальних масштабах» (Worldwide Malign Activity). За даними Центрвиборчкому, у 2004 році представник Російської Федерацій Торшин Олександр Порфирович був офіційним спостерігачем на виборах президента України.

Олександр Торшин – член «Єдиної Росії», колишній заступник та виконуючий обов'язки голови Ради Федерації РФ. Був членом комісії при президентові РФ з протидії спробам фальсифікації історії на шкоду інтересам Росії, заступником голови Парламентських Зборів Союзу Білорусі і Росії. Заступник голови Банку Росії з 21 січня 2015 року по грудень 2018 року
Олександр Торшин – член «Єдиної Росії», колишній заступник та виконуючий обов’язки голови Ради Федерації РФ. Був членом комісії при президентові РФ з протидії спробам фальсифікації історії на шкоду інтересам Росії, заступником голови Парламентських Зборів Союзу Білорусі та Росії. Заступник голови Банку Росії з 21 січня 2015 року по грудень 2018 року

Наразі організація ліквідована. Ще одна ліквідована організація, засновником якої вказано повного тезку співзасновника ЦНМД, росіянина Віктора Кучуєва, – ТОВ «Анкор», яке також було зареєстроване в Москві. Приватне підприємство із схожою назвою, «Консалтингова агенція «Анкор», з 2003 року зареєстроване в Сумах. Її керівником та засновником є місцевий мешканець Кизима Віталій Едуардович, повний тезка та земляк якого є співзасновником громадської організації «Соціологічний центр «Громадська думка» та головою обласного осередку партії «Наш край» на Полтавщині.

Нагадаємо, співробітники СБУ затримали кандидата у міські голови Світловодська Костянтина Каспрова, який є діючим депутатом Кіровоградської обласної ради та представником «Опозиційного блоку», за можливе порушення виборчого законодавства.

Також повідомлялося, що соціологічна група «Рейтинг» оприлюднила результати проведеного наприкінці серпня опитування мешканців Кропивницького. Зокрема досліджували оцінку роботи різних гілок влади містянами, рівень підтримки ймовірних кандидатів на виборах міського голови та політичних партій на виборах до міськради обласного центру.