Міськрада Кропивницького перерозподілила бюджет, щоб вчасно почати опалювальний сезон

Оскільки уряд не погодив відкриття кредитної лінії, що суттєво пом’якшило б входження Кропивницького в опалювальний сезон, місту залишається розраховувати лише на власні ресурси.

Про це сказав міський голова Андрій Райкович сьогодні, 6 жовтня, під час сесії міськради, повідомляє офіційна Facebook-сторінка органу. Депутати внесли зміни до бюджету обласного центру на 2020 рік, якими фактично забезпечили вчасний початок опалювального сезону в місті.

Прийнятим рішенням передбачене збільшення розміру фінансової підтримки КП «Теплоенергетик» на 19,5 мільйонів гривень за рахунок коригування цільових галузевих програм житлово-комунального господарства.

Це надзвичайно важливе на сьогодні рішення, оскільки воно дозволяє забезпечити вчасний початок і стабільне проходження опалювального сезону у Кропивницькому, – наголосив міський голова Андрій Райкович. – Відповідно до нових правил розрахунків теплогенеруючих підприємств за енергоносії, у 2020 році КП «Теплоенергетик» має заплатити за розподіл природного газу по 4.2 мільйона гривень щомісяця, починаючи з травня. Тому фінансова підтримка тепловикам сьогодні потрібна, як ніколи.

Нагадаємо, у вересні повідомлялося, що міністерство фінансів гальмує погодження кредиту, якого Кропивницький потребує через участь місцевого бюджету в протиепідемічних заходах та втрати через надані державою пільги для підприємців. Зокрема місцевий бюджет у першому півріччі поніс більше 50 мільйонів незапланованих витрат та недоотримав 47 мільйонів планових надходжень.

Раніше журналісти з’ясували, що ексдепутат міської ради обласного центру від Партії регіонів Артем Стрижаков, який балотується на посаду міського голови, каже неправду та напівправду про кредитування українських міст.

Також повідомлялося, що депутати міськради більшістю голосів ухвалили запропоноване рішення про залучення позики, яке вступить у силу лише в разі погодження Мінфіном.