Кропивничанам «згодовують» чергову псевдосоціологію з ознаками партійної заангажованості

У місцевому сегменті соцмережі Facebook розповсюджують пост з інфографікою від сторінки «Центр аналізу політичної поведінки «Соціопол», створеної чотири дні тому.

Пошукова система Google не знаходить жодного згадування про соціологічну установу з такою назвою, окрім посилання на згадану сторінку у Facebook.

Зображення у дописі містять імена та прізвища кандидатів на посаду міського голови Кропивницького, назви партій, які висувають своїх кандидатів до міської ради, та відсоткові показники. Скріншот посту у групі "Маленький Париж - Єлисаветград"
Зображення у дописі містять імена та прізвища кандидатів на посаду міського голови Кропивницького, назви партій, які висувають своїх кандидатів до міської ради, та відсоткові показники. Скріншот посту у групі “Маленький Париж – Єлисаветград”

Вона містить зокрема допис Сергія Сергієнка з Одеси від 4 жовтня, де зазначається, що він, дослівно, «разом з друзями» розпочинає серію соціологічних зрізів у Центральній та Південній Україні. Згідно інформації його особистої сторінки у соцмережі, Сергієнко вчився в Новоукраїнській гімназії №17 та педагогічному ліцеї, а також вивчав політологію в ОУН ім. Мечникова.

Скріншоти зі сторінки "Центр аналізу політичної поведінки "Соціопол" та особистої сторінки Сергія Сергієнка у Facebook
Скріншоти зі сторінки “Центр аналізу політичної поведінки “Соціопол” та особистої сторінки Сергія Сергієнка у Facebook

Особиста сторінка Сергієнка містить низку репостів, пов’язаних з кандидатом у міські голови Одеси від партії «За майбутнє», яка вважається пов’язаною з олігархом Ігорем Коломойським, він позначений на груповій світлині на тлі партійного банеру, а в ефірі передачі «Ми з Михайлом Кациним» одеського телеканалу «Медіаінформ», запис якого доступний на YouTube, прямо підтверджує, що є представником цієї політичної сили.

Скріншот світлини, доступної на сторінці Сергія Сергієнка у Facebook. Позначка біле коло додана сайтом "Весь Кіровоград" для наглядності
Скріншот світлини, доступної на сторінці Сергія Сергієнка у Facebook. Позначка біле коло додана сайтом “Весь Кіровоград” для наглядності

Пост із інфографікою «центру аналізу політичної поведінки» розповсюджують в популярних місцевих групах соцмережі зокрема від імені профілю з ознаками фейковості «Сергій Котляренко», який не містить жодної особистої світлини, а перший запис у ньому зроблено в січні поточного року.

Нагадаємо, фейкові кіровоградські рейтинги можуть продукувати партійці «Нашого краю». Засновниками організації, від імені якої за допомогою банерної реклами на всеукраїнських сайтах розповсюджують дані про «Топ-5 партій Кіровоградщини», можуть бути партійці «Нашого краю» з Сум, а людина з ідентичними до одного з них особистими даними також керує організацією, засновником якої є пов’язаний з кремлівським політиком росіянин.