Фейкові рейтинги від «За майбутнє» рекламують платно, коментують ботами

Пост створеної 3 жовтня Facebook-сторінки «Центр аналізу політичної поведінки «Соціопол», до якої має стосунок представник партії «За майбунє» з Одеси, просувають засобами платної реклами та видаляють коментарі журналістів під ним.

Натомість, допис, що містить імена та прізвища кандидатів на посаду міського голови Кропивницького, назви партій та відсоткові показники, коментують від імені фейкових профілів.

Рекламою посту п'ятиденної сторінки з сумнівними "рейтингами" планують охопити від 100 до 500 тисяч користувачів Facebook (скріншот ліворуч). Коментар шеф-редактора сайту "Весь Кіровоград" Андрія Трубачева (на скріншоті по центру) проіснував під постом десять-п’ятнадцять хвилин, також адміністраторами сторінки були видалені коментарі журналіста Максима Гуцалюка. На скріншоті праворуч – коментарі, які лишили під дописом
Рекламою посту п’ятиденної сторінки з сумнівними “рейтингами” планують охопити від 100 до 500 тисяч користувачів Facebook (скріншот ліворуч). Коментар шеф-редактора сайту “Весь Кіровоград” Андрія Трубачева (на скріншоті по центру) проіснував під постом десять-п’ятнадцять хвилин, також адміністраторами сторінки були видалені коментарі журналіста Максима Гуцалюка. На скріншоті праворуч – коментарі, які залишили під дописом

Коментарі, які не були видалені адміністраторами, містять схвальні відгуки про «Горбунова», та негативні – на адресу «Райковича». Екснардеп від «Народного фронту» Олександр Горбунов очолює наразі обласну організації партії «За майбутнє» на Кіровоградщині, та очолює список цієї політичної сили на виборах до міської ради Кропивницького. Андрій Райкович є діючим міським головою обласного центру.

Серед акаунтів, які залишили зазначені коментарі, зокрема «Виталик Демешко», основна світлина якого взята з профілю користувача соцмережі «ВКонтакті» Євгена Гурьєва з Воронежу, «Марк Солома» зі світлиною Георгія Мішньова з Краснодару, «Сергій Котляренко» який не містить жодної особистої світлини, а перший запис у ньому зроблено в січні поточного року.

PicsArt_10-08-11.06.12

PicsArt_10-08-11.07.29

 

Котляренко

Нагадаємо, створена минулої суботи Facebook-сторінка «Центр аналізу політичної поведінки «Соціопол» містить допис Сергія Сергієнка з Одеси, де зазначається, що він, дослівно, «разом з друзями» розпочинає серію соціологічних зрізів у Центральній та Південній Україні. Сергієнко позначений на груповій світлині на тлі партійного банеру «За майбутнє», а в ефірі передачі «Ми з Михайлом Кациним» одеського телеканалу «Медіаінформ», запис якого доступний на YouTube, прямо підтверджує, що є представником цієї політичної сили.