Виборців, застави, мандати тощо порахували на інтерактивній мапі України

У громадянській мережі ОПОРА розробили інтерактивну мапу, де доступна інформація зокрема про актуальну кількість виборців і типи виборчих систем на місцевих виборах в Україні в межах нових районів та громад.

Про це повідомляє сайт мережі. Власне мапа доступна у повідомленні ресурсу або за прямим посиланням.

Скріншот
Скріншот

Клацнувши на область, район, чи громаду, яка вас цікавить, можна також переглянути інформацію щодо кількості виборців станом на 31 серпня 2020-го, приросту кількості виборців внаслідок процедури зміни виборчої адреси, типу виборчої системи, за якою обираються депутати відповідної ради чи голова громади, кількості депутатських мандатів у відповідній раді та суми грошової застави на виборах до місцевої ради та на виборах голови територіальної одиниці.

Також очікується, що до доступної у мапі інформації буде додано перелік зареєстрованих кандидатів.

У громадянській мережі нагадують, що в Україні триває реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, зокрема змінився адміністративно-територіальний устрій. У липні 2020 року Верховна Рада ліквідувала 490 районів та утворила 136 нових (Постанова № 3650 «Про утворення та ліквідацію районів»). Окрім того, у межах кожної області створені територіальні громади. Всього на мапі Україні, окрім території Криму, – 1470 громад.

На мапі, розробленій ОПОРОЮ, можна побачити, скільки нових районів утворено в кожній області та їхні межі. Окрім субрегіонального рівня, доступна й інформація про територіальні громади.

Нагадаємо, спостерігачі ОПОРИ в Кропивницькому та Світловодську подали 23 заяви до поліції на 8 політсил. Серед партій, які фігурують у поданих заявах про можливі порушення – «Рідне місто», «Перспектива міста», «Наш край», «За майбутнє», «Сила честь», «Батьківщина», «Слуга народу», «Перемога Пальчевського».