Партії Стрижакова та Шарія порушують, є заяви до поліції

Спостерігачами громадянської мережі ОПОРА написані заяви в поліцію через порушення вимог Виборчого кодексу, йдеться про рекламу партії «Перспектива міста» та кандидата в міські голови Артема Стрижакова, а також «Партії Шарія».

Реклама перших лунає з гучномовців на зупинках громадського транспорту в Кропивницькому, рекламу другої розклеїли на зупинках у Світловодську, повідомляє сайт громадянської мережі.

Шарій_Перспектива

У Виборчому кодексі прописано, що політична реклама чи агітація заборонена у громадському транспорті чи на зупинках, – зазначила координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Кіровоградській області Зоя Лебідь.

Довідково: Відповідно до частини 17 статті 57 Виборчого кодексу України, забороняється розміщення матеріалів передвиборної агітації у транспортних засобах громадського користування та на їх зовнішній поверхні, у тому числі таксі, розміщення таких матеріалів у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, зупинках громадського транспорту.

В обласному центрі згадані оголошення транслює вуличне радіо «Кропивницький». У повідомленні зазначається, що засновниками фірми «Голос Кропивницького», яка встановила звукові ретранслятори, є Анна Бродська та Марія Зайченко. Раніше в ЗМІ повідомлялося, що остання є дружиною депутата міськради Кропивницького від «УКРОПу», декана факультету економіки та менеджменту ЦНТУ Володимира Зайченка.

Згідно відомостям офіційного сайту ЦВК України, у 2010-му Зайченка, на той момент – члена Партії регіонів, було обрано депутатом Кіровської районної у місті ради. Тоді ж Артема Стрижакова, на той момент – також члена Партії регіонів, було обрано депутатом міської ради.

У Світловодську «Партія Шарія» розмістила на зупинках друковану рекламу – на червоному фоні нанесений QR-код і напис «Партія Шарія в Світловодську».

У пресслужбі Головного управління Національної поліції у Кіровоградській області розповіли, що наразі відповідні факти перевіряються, зазначають в ОПОРІ.

Нагадаємо, в Кропивницькому та Світловодську заявили до поліції про можливі порушення 8 політсил – «Рідне місто», «Перспектива міста», «Наш край», «За майбутнє», «Сила честь», «Батьківщина», «Слуга народу», «Перемога Пальчевського». Йдеться про недотримання норм Виборчого кодексу, порушення строків агітації, фінансування агітації не з виборчого фонду та відсутність вихідних даних на білбордах.