Нова експертиза в справі Собченка підтвердила: його задушили, - адвокат

Третя, київська, судова-медична експертиза у справі про загибель 52-річного Олександра Собченка під час затримання патрульними в Кропивницькому підтвердила результати другої, харківської.

Про це у коментарі сайту Весь Кіровоград сказав адвокат родини загиблого майора міліції у відставці Юрій Усатенко.

Собченко_скрін

Та ж сама причина смерті – удушення робітником поліції, – стверджує він.

Результати обох експертиз протирічать висновкам Кіровоградської обласної СМЕ, експерти якої не знайшли причинного зв’язку між отриманими Собченком під час затримання тілесними ушкодженнями та його смертю.

Про те, що кримінальне провадження Державного бюро розслідувань передано до суду, повідомили вчора в обласній прокуратурі. Там затвердили обвинувальний акт відносно працівника патрульної поліції. Згідно вже озвученому публічно, мова може йти про інспектора роти Управління патрульної поліції в Кіровоградській області Артема Бондаренка. На думку сторони потерпілих, про підозру в рамках завершеного розслідування мало бути повідомлено ще, як мінімум, чотирьом колегам обвинуваченого.

Дата першого, підготовчого засідання судом поки не призначена. Окрім кримінальної справи, суд має розглянути подані родичами загиблого позови про моральну шкоду.

Обвинувачення висунуте за ч. 3 статті 365 Кримінального кодексу, – перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, якщо дії спричинили тяжкі наслідки. Санкція передбачає максимальне покарання в 10 років тюрми. Строки давності для такого злочину, який відноситься до категорії тяжких – також 10 років.

Нагадаємо, результати попередньої повторної експертизи були отримані в січні. Тоді ж була озвучена версія слідства, за якою один із копів, які брали участь у затриманні, повалив Собченка на землю і сильно здавив шию, саме через це в нього зупинилося серце. Згодом у ДБР вирішили, що потрібна ще одна повторна експертиза. Під час очікування її результатів слідчі дії у справі не проводилися.

Згідно висновкам Кіровоградської обласної СМЕ, чоловік помер від гострої коронарної недостатності на тлі атеросклеротичного кардіосклерозу, алкогольного сп’яніння, психоемоційного навантаження та гострого панкреатиту.

Нагадаємо, 52-річний чоловік помер під час затримання патрульними в обласному центрі Кіровоградщини в ніч на 17 липня. За офіційною версією, «ВАЗ-2104» Собченка зупинили через непрацюючі світлові прибори. Поліцейські застосували до нього та його родичів перцевий газ, кийки, кайданки та фізичну силу. Подія спричинила великий суспільний резонанс.

Невістка загиблого повідомила журналістам, що після особистої зустрічі з президентом Володимиром Зеленським той дзвонив керівнику ДБР, просив, щоб цю справу взяли під контроль, що він особисто хоче стежити за тим, як проходить її розгляд.