Кропивницький очікує від уряду гроші на медицину та допомогу

Сесія міськради офіційно звернулася до уряду щодо повернення місту 18 мільйонів медичної субвенції та матеріальної допомоги постраждалим від смерчу.

Про це написав міський голова Андрій Райкович у Facebook.

123395270_1295973817424365_8391199067027936748_o

Сподіваємось на кошти з резервного фонду держбюджету для постраждалих від негоди 17 жовтня, – зокрема написав він. – Ми не залишили людей напризволяще. З бюджету міста їм виділено біля 4 мільйонів гривень. Проте цих коштів критично не вистачає! І якщо матеріальна допомога від держави – це такі собі бюрократичні лабіринти, то субвенція – це ж очевидні речі!

Належне державне фінансування на медицину у місті просто не отримали, обійшлися своїм ресурсом, також зазначив Райкович.

Ми витратили 54 мільйони гривень з міського бюджету на боротьбу із коронавірусом. Створили діагностичний центр, відділення легеневої терапії, яке залишилось лише наситити необхідною апаратурою! А на це треба кошти, – наголосив міський голова. – Сподіваюсь, що Кабінет Міністрів України об’єктивно та виважено відреагує на ситуацію в нашому місті і якнайшвидше ухвалить позитивне рішення.

Нагадаємо, міністерство фінансів гальмує погодження кредиту, якого обласний центр потребує через участь місцевого бюджету в протиепідемічних заходах та втрати через надані державою пільги для підприємців.

Через те, що не погодили відкриття кредитної лінії, яке був згодний надати державний «Укрексімбанк», міськрада Кропивницького мала перерозподілилити власний бюджет, щоб вчасно почати опалювальний сезон.