ТВК в Суботцях скасувала власне рішення про повторний підрахунок

Сьогодні, 6 листопада, вранці територіальна виборча комісія в Суботцях прийняла рішення про повторний підрахунок голосів на низці дільниць.

Перерахунку вимагали представники партії «Слуга народу». За інформацією сайту Весь Кіровоград, до судів подано також кілька відповідних позовів.

«Представник» та «спостерігачка» від «Слуг», - так представляються люди на світлинах, не називаючи імен та прізвищ
«Представник» та «спостерігачка» від «Слуг», – так представляються люди на світлинах, не називаючи імен та прізвищ

У розгляді частини з них вже відмовлено через відсутність законних підстав для призначення повторних підрахунків на цьому етапі виборчого процесу. На думку опитаних сайтом юристів, такими підставами можуть бути виключно скарги та акти про порушення, подані під час голосування, підрахунку голосів та транспортування виборчої документації з дільниць.

Близько 14:00, коли кореспондент Весь Кіровоград прибув на місце, у ТВК ще не мали готового тексту власного ранкового рішення. За процедурою, голосування у виборчих комісіях відбувається за підготовані проєкти рішень, які перед голосуванням зачитують.

Присутні на місці представники згаданої політичної сили (на фото) не змогли назвати порушення, через які тервибочком, на їхню думку, має перераховувати голоси. Посилалися на наявність актів і скарг, не конкретизуючи їхній зміст.

Згодом, ще раз вивчивши юридичну сторону питання, члени виборчої комісії проголосували за скасування власного рішення про призначення повторних підрахунків. Підводити остаточні підсумки виборів у Суботцях мають о шостій вечора.

Сьогодні останній день визначеного законом строку, у який виборчі комісії мають встановити результати місцевих виборів. За втручання у виборчий процес, чи перешкоджання його законному ходу, законодавством передбачена відповідальність включно з кримінальною.

Нагадаємо, ОПЗЖ та «Слуги» могли затягувати встановлення результатів виборів у Кропивницькому – четверо кандидатів від однієї вимагали від районних тервиборчкомів обласного центру надати їм копії протоколів дільничних виборчих комісій, кандидат від іншої – повторного підрахунку голосів на низці дільниць. 

Також повідомлялося, що кандидат у міські голови від «Батьківщини» назвав очевидним те, що партія «За майбутнє» готувалася до сценарію затягування процесу підведення підсумків виборів.