Від «активізувати роз'яснювальну роботу» до «якого х…ра?»: про кропивничан і COVID-19

До п’ятниці в Кропивницькому мають розгорнути резервні лікарняні ліжка для хворих на коронавірус на базі дитячої міської лікарні та неврологічного відділення ЦМЛ.

Відповідне завдання сьогодні, 9 листопада, під час апаратної наради поставив перед управлінням охорони здоров’я міський голова Андрій Райкович.

РНБО_9_11_2020
За даними статистики, сьогодні в Кіровоградській області на COVID-19 хворіє майже 1,5 тисячі людей – більш як уп’ятеро більше, ніж на піку захворюваності навесні. Кількість померлих із підтвердженим діагнозом за цей час зросла пропорційно. Скріншоти – система моніторингу поширення епідемії коронавірусу РНБО України.

Перевірити, щоб було все необхідне для госпіталізації людей, щоб були сформовані медичні бригади. Також зверніть увагу на те, як зберігається кисень! Щоб не дай Бог не було трагедії, – наголосив він.

Очільник обласного центру також доручив зробити щоденними рейди з перевірки дотримання протиепідемічних заходів на міських риках, та посилити роз’яснювальну роботу серед населення стосовно реальної небезпеки коронавірусу.

Я хотів би, щоб ви по своїх вертикалях активізували роз’яснювальну роботу, щоб жителі міста нарешті усвідомили, що ми на межі, – зокрема сказав Райкович, звертаючись до відповідних керівників. – Не десь, а в нашому місті стрімко зросла кількість серйозних запалень легенів, є летальні випадки.

За два дні, в суботу 7 листопада, подбати про своє життя та здоров’я містян закликав у емоційному пості особистої сторінки у Facebook начальник обласного управління патрульної поліції Антон Цюцюра. Він зокрема повідомив про адміністративні матеріали, складені щодо кількох розважальних закладів, що порушують запроваджені в країні карантинні обмеження, та підготовку кримінального провадження.

Нагадаємо, міськрада Кропивницького офіційно звернулася до уряду щодо повернення місту 18 мільйонів медичної субвенції. Кошти потрібні зокрема на те, щоб наситити необхідною апаратурою збудоване коштом міського бюджету  відділення легеневої терапії.

Також повідомлялося, що міністерство фінансів гальмує погодження кредиту, якого обласний центр потребує через участь місцевого бюджету в протиепідемічних заходах та втрати через надані державою пільги для підприємців.

У травні головний пульмонолог області Олександр Рижко зазначив, що відсутність власних потужностей для фахового лікування респіраторних хворих у Кропивницькому – дослівно, «ганьба, про яку навіть говорити незручно». За даними статистики, 80% усіх смертей від пневмонії в регіоні припадає на обласний центр.