Новообрані депутати мають 20 днів, щоб визначитися з радою

ЗМІ поки не можуть оприлюднити остаточний список депутатів Кіровоградської обласної, Кропивницької та Олександрійської міських рад.

Це пов’язано з тим, що законодавство про вибори дозволило кандидатам одночасно балотуватися до кількох рад, пише Україна-Центр. Таким чином деякі з них стали депутатами одночасно не менше, як двох місцевих рад різних рівнів.

Кропивницька міська ТВК під час встановлдення результатів виборів у місті
Кропивницька міська ТВК під час встановлдення результатів виборів у місті

Голова Міської територіальної комісії міста Кропивницького, Кропивницького району Тетяна Буземська повідомила нам, що починаючи з 5 листопада новообрані депутати мають визначитися з місцем виконання депутатських повноважень, для чого їм відводиться 20 днів, – зазначається в тексті. – Якщо ці люди визначаться з вибором раніше 25 листопада, то міська територіальна виборча комісія оприлюднить депутатський список раніше, у протилежному випадку потрібно чекати відведеного законом терміну, тобто 25 листопада.

Видання нагадує, що дехто депутатом обласної ради, маючи при цьому мандат депутата Верховної Ради (нардеп від ОПЗЖ Сергій Ларін очолив партійний список кандидатів до Кіровоградської обласної ради, – Весь Кіровоград).

Не думаю, що перед нардепами стоїть складний вибір, але власникам мандатів обласної, районної чи міської ради потрібно добре подумати, від яких «корочок» варто відмовитися, – підсумовує автор публікації.

На момент публікації ввечері 10 листопада, на сайті ЦВК досі відсутні зокрема й дані про результати виборів до Кіровоградської облради
На момент публікації ввечері 10 листопада, на сайті Центральної виборчої комісії (ЦВК) України відсутні зокрема й дані про результати виборів до Кіровоградської облради. Скріншот – cvk.gov.ua, позначка – “Весь Кіровоград”

Згідно оприлюдненим на сайті Центрвиборчкому даним, офіційні результати виборів до міської ради Кропивницького співпали з оприлюдненими раніше попередніми підрахунками: перемогла «Пропозиція», отримавши майже 20% голосів та дев’ять мандатів. Також до ради пройшли «Слуга народу» та «Європейська Солідарність», які мають по шість мандатів, «Перспектива міста» та «Батьківщина», які мають по п’ять,  – 10,03% (5 мандатів), «Опозиційна платформа – За життя» та «Рідне місто» – по чотири,  і «Наш з трьома мандатами. Поки немає даних про персональний склад двох фракцій з восьми.

Нагадаємо, інформація про обрання Андрія Райковича міським головою обласного центру Кіровоградщини була офіційно оприлюднена Центральною виборчою комісією (ЦВК) України 5 листопада. За нього проголосувало 27 тисяч 839 кропивничан, 53,53% виборців, які взяли участь у голосуванні.