Ресторатори вимагають компенсацій та скасування обмежень на їхню роботу

Ресторатори Кропивницького знову вийшли з порожніми каструлями до будівлі обласної адміністрації на центральній площі міста.

Відповідне відео оприлюднено Вікторією Талашкевич у Facebook.

Таким чином місцевий клуб рестораторів долучився до акції протесту, яку проводить Українська ресторанна асоціація.

Раніше були оприлюднені вимоги учасників протесту.

Йдеться зокрема про пряму грошову компенсацію кожному працівнику та кожному бізнесу, які втратили дохід через карантин.

Ресторатори також вимагають скасування, дослівно «неадекватних вимог (рукавички) і приведення до адекватних європейським санітарним нормам», запровадити мораторій на перевірки, скасувати «незаконні протоколи» та усі обмеження на роботу ресторанів.

Крім того, у переліку всеукраїнської акції йдеться про зменшення ставки ПДВ до 7%, недопущення підвищення тарифів на електроенергію, легалізація чайових для офіціантів, доступ до пільгового кредитування малого ресторанного бізнесу, консультації й узгодження майбутніх обмежень з галузевими об’єднаннями, та фінансову допомогу держави підприємствам, «які створюють робочі місця для молоді, як альтернатива робочої еміграції».

З 14 листопада в Україні починає діяти «карантин вихідного дня», який передбачає зокрема заборону з нуля годин у суботу до 0:00 понеділка на роботу закладів харчування, крім їжі на винос, та усіх магазинів, крім продуктових.

124967371_4627822297290688_1278649392128110117_n

За даними статистики, в Кіровоградській області на COVID-19 хворіє майже 1,5 тисячі людей – більш як уп’ятеро більше, ніж на піку захворюваності навесні. Кількість померлих із підтвердженим діагнозом за цей час зросла пропорційно.