Вода по 45 грн/куб для Кропивницького та області: проєкт НКРЕКП

У 2021 році абоненти водогону «Дніпро-Кіровоград» можуть заплатити за кубометр води 44,88 грн – 24,05 за водопостачання і 20,83 за водовідведення.

Тарифи на холодну воду для населення зросте в усіх містах України в середньому на 20%, востаннє їх переглядали у лютому цього року, – повідомляє 24 канал.

Скріншот з кінофільму "Розбірки в стилі кунг-фу" (Kung Fu Hustle). Реж. Стівен Чоу, дистриб'ютор міжнародного показу 	- Columbia Pictures, 2004 рік.
Скріншот з кінофільму “Розбірки в стилі кунг-фу” (Kung Fu Hustle). Реж. Стівен Чоу, дистриб’ютор міжнародного показу – Columbia Pictures, 2004 рік.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 20 листопада оприлюднила проєкт тарифів на водопостачання та водовідведення у 2021 році. Це ще не остаточні тарифи, але цілком ймовірно, що саме такі цифри + ПДВ українців побачать у платіжках наступного місяця, – пише видання. – 24 канал ознайомився з проєктом рішення та додав до ціни ПДВ. Ось якими будуть тарифи в обласних центрах України. Це сума за 1 кубометр водопостачання та водовідводу вже з врахуванням ПДВ:

вода24канал
Тариф на водопостачання в Кропивницькому залишиться найвищим в Україні, і з січня може зрости ще на 7,26 грн.

Автори публікації нагадують, що тарифи на воду встановлює не місцева влада, а саме Національна комісія, яка бачить доцільність у такій відмінності цін, зважаючи на різні обставини в регіонах: доступ до води, ціни на електроенергію, середню зарплату та інші фактори.

Серед причин зростання ціни називають зокрема зростання мінімальної зарплати у 2020 році з 4,173 тис. грн/міс. до планових 6 тис. грн/міс. наприкінці 2020, подорожчання електроенергії для підприємств через зменшення частки дешевої атомної енергетики та збільшення частки теплоелектростанцій та зеленої енергетики.

Нагадаємо, звіт керівників обласного підприємства «Дніпро-Кіровоград» мали заслухати у міськраді Кропивницького під час дня депутата 17 березня, але захід скасували через запроваджені в країні заходи протидії розповсюдження коронавірусу. Напередодні повідомлялося, що аварії на водопровідних мережах почастішали, а містяни стали частіше критикувати роботу міськводоканалу.

З лютого тариф для абонентів обласного підприємства складає 37,62 грн/куб. м.

Серед причин чергового здорожчання тарифу на воду його гендиректор на початку року називав зокрема малу кількість населення Кіровоградщини та кредит Світового банку, який віддаватимуть ще 12 років.

Наприкінці січня повідомлялося, що тодішній голова ОДА Андрій Балонь розпорядився провести перевірку використання інвестиційних коштів обласним підприємством «Дніпро-Кіровоград», та анонсував можливе розслідування правоохоронців. В липні правоохоронці заарештували самого Балоня за підозрою у вимаганні хабаря в керівника Держпродспоживслужби в області.