Міськрада Кропивницького вдруге звільнила Грабенка, двох заступників залишили

Колишнього заступника міського голови Кропивницького Олександра Грабенка, звільненого в 2018 році за порушення присяги, поновили на посаді й одразу звільнили знову.

Це сталося сьогодні, 4 грудня, під час першого сесійного засідання міськради нового скликання, обраного на місцевих виборах 25 жовтня. 

Зображення ілюстративне, у вільному доступі
Зображення ілюстративне, у вільному доступі

Скінчилася каденція минулого скликання, разом з тим в історію пішли заступники міського голови, навіть ті, які поновилися за рішенням суду, – зазначила начальниця юридичного управління Марина Смаглюк, представляючи відповідний проєкт рішення. – Сьогодні є унікальна можливість у нас з вами поновити Грабенка, який вважає, що його було звільнено незаконно, за рішенням суду, виконати рішення суду. І, ви бачите, в порядку денному через декілька пунктів є питання про його звільнення. Сьогодні ми його поновлюємо, і далі звільняємо, тому що закінчилася каденція минулого скликання.

Нагадаємо, два роки тому міський голова Андрій Райкович повідомив ЗМІ, що виявив елементи зловживання владою та маніпуляції з боку свого тодішнього заступника. Зокрема йшлося про 67 заяв на продовження договорів оренди землі підприємцями, затриманих з незрозумілих причин. За оцінкою Райковича, бюджет Кропивницького в результаті недоотримав близько 4 мільйонів гривень.

Тодішні депутати проголосували за звільнення Грабенка, а матеріали про виявлені порушення, за словами очільника міста, передані в прокуратуру. Наразі невідомо про кримінальні провадження, розпочаті в результаті їхнього вивчення правоохоронцями.

В липні 2019 року суддя Кіровоградського окружного адмінсуду Андрій Сагун визнав протиправним і скасував сесійне рішення представницького органу самоврядування про звільнення чиновника, поновив на посаді з листопада 2018 року, та постановив стягнути з міста на його користь близько 380 тисяч гривень зарплати за дев’ять місяців «вимушеного прогулу».

Було проведено службове розслідування, за результатами якого йому були поставлені порушення, – прокоментувала вердикт Смаглюк з юридичного управління мерії. – Так, вони були підтверджені. Але Грабенко, мабуть, заздалегідь проконсультувавшись, створив ситуацію (не відповідав на дзвінки, не отримував листи, не заходив в соцмережі, не читав газети, сайти), в результаті якої суд вирішив, що його права були порушені. Що, оскільки ніде немає його підпису, розслідування проводилося не те що без його участі, але навіть без його повідомлення.

Інтереси ексзаступника в судах представляла адвокат Наталія Сюр, яка торік претендувала на посаду голови Кіровоградської обласної адміністрації. Одразу після виграшного процесу Грабенко отримав з міського бюджету 42 тисячі компенсаційних виплат, призначених судом до негайної виплати. Згідно нормам чинного законодавства, органи місцевого самоврядування самі визначають суми, які можуть бути стягнені за рішеннями суду. Тому у міськраді запропонували виплачувати решту грошей частинами, обмежуватись виключно зекономленим при виконанні програм бюджету.

Мова йде ще про понад 300 тисяч гривень, які судді вважають за необхідне стягнути з громади Кропивницького на користь звільненого вже двома скликанням депутатів екзаступника.
Мова йде ще про понад 300 тисяч гривень, які судді вважають за необхідне стягнути з громади Кропивницького на користь звільненого вже двома скликанням депутатів посадовця. Графіка – “Весь Кіровоград”, використані наявні в публічному доступі зображення начальниці юридичного управління міськради Кропивницького Марини Смаглюк та колишнього заступника міського голови Олександра Грабенка.

Обранці восьмого скликання під час першого засідання також обрали нового секретаря міської ради та старосту Новенського округу в складі Кропивницької громади, призначили заступників голови, затвердили склад виконкому. Під час таємного голосування секретарем ради обрали юриста Олега Колюку. «За» – 35 голосів, «проти» – 2. На момент балотування на місцевих виборах Колюка очолював управління комунальної власності міської ради Кропивницького. Олександр Вергун та Олександр Мосін залишаються заступниками міського голови. Представники нового скликання депкорпусу знову затвердили обох на посадах, які вони обіймали на момент балотування на місцевих виборах.

Колюка, Вергун та Мосін – представники партії «Пропозиція», останні представлятимуть її зокрема в Кропивницькій районній та Кіровоградській обласній раді відповідно.

Посади заступників також отримали представник «Слуги народу», підприємець Михайло Бєжан, який обирався до минулого скликання від УКРОПу, і Сергій Колодяжний, який до сьогодні очолював міське управління молоді та спорту. У 2014-2015 роках він уже обіймав посаду заступника міського голови обласного центру, обов’язки якого тоді виконував Іван Марковський.

Старостинський округ у колишньому селищі очолить Любов Марченко, яка до сьогодні керувала комунальним ЖЕО №2.

Нагадаємо, склад міськради Кропивницького оновилася на 61%, під час виборів 25 жовтня до неї знову було обрано трохи більше третини, 16 із 42 обранців минулого скликання. Третину депкорпусу вперше склали жінки.