Легенева терапія – в 2021-му, лікарів селитимуть і страхуватимуть

Наприкінці січня – на початку лютого в Центральній міській лікарні Кропивницького має запрацювати нове відділення легеневої терапії на 30 ліжок, зокрема 6 реанімаційних.

Про це міський голова Андрій Райкович повідомив у інтерв’ю, оприлюдненому сайтом Гречка.

Співвідношення кількості містян з підтвердженими діагнозами "пневмонія", COVID-19,  та хворих із запаленнями легень, у яких підтверджено COVID-19, які лікуються стаціонарно у Центральній міській лікарні обласного центру або амбулаторно.  Інфографіка - "Весь Кіровоград"
Співвідношення кількості містян з підтвердженими діагнозами “пневмонія”, COVID-19, та хворих із запаленнями легень, у яких підтверджено COVID-19, які лікуються стаціонарно у Центральній міській лікарні обласного центру, або амбулаторно. Інфографіка – “Весь Кіровоград”

Зараз прискореними темпами будуємо на Валах корпус легеневої терапії на 30 ліжок. Є відповідні рішення виконавчого комітету, сесії міськради про залучення кредитного ресурсу на придбання обладнання для нього. Там буде, зокрема, реанімація на шість ліжок, це буде найсучасніший медичний центр з обладнанням найвищого рівня, – сказав він. – Мова йде, зокрема, про апарати ШВЛ – вони найдорожчі, про кисневий компресор. Ми будемо кисень виробляти з атмосферного повітря, а не привозити в балонах. Хоча можливість підключення балонів, як аварійний варіант, це обладнання має. Це гарантоване забезпечення відділення киснем, і це дуже серйозна, потужна техніка. Ціна тільки самого компресора – в межах шести мільйонів гривень.

Більш оперативному вирішенню питання, за словами очільника міста, завадила бюрократична тяганина з фінансуванням.

Кошти виділяються не з державних фондів, залучається кредитний ресурс. Ми глибоко вивчили це питання, прийняли сесійне рішення ще в серпні. Але потім вступили у передвиборчий період, до кінця листопада Мінфін не давав потрібного погодження. За цей час закінчився строк дозволу, наданого кредитним комітетом «Укрексімбанку». Треба було все перезапустити. Ми переробили, нам залишили ті самі відсотки, і 16 грудня на сесії вже нового скликання міської ради ухвалене рішення щодо кредитної лінії. В 2020-му ми вже не встигнемо її задіяти, це буде робитися в першій декаді січня, – пояснив Райкович.

Головний ефект, якого очікують у мерії – розширення доступу до високоякісного лікування для містян, адже всі лікувальні заклади Кропивницького включно з обласною лікарнею, мають обмежену кількість ліжкомісць, до якої буде додано ще кількадесят.

Щоб забезпечити роботу збільшених лікувальних потужностей міської медицини, за оцінкою Райковича, потрібно, як мінімум, чотири бригади. Кожна має бути укомплектована двома-трьома фаховими лікаря з відповідним досвідом. Мова зокрема про терапевтів-інфекціоністів, реаніматологів, анестезіологів. Наразі у міській медицині спостерігається кадровий дефіцит. 

Нам треба в межах 10-12 лікарів, – констатує міський голова. – Ми цим займаємось постійно – в нас є й квартири, які ми із задоволенням дамо, ми запрошуємо фахівців з усіх регіонів, постійно на сайті управління охорони здоров’я є про це оголошення. Ми запрошуємо людей на роботу, і будемо використовувати всі, прямі й непрямі методи заохочення. В наступному році плануємо за рахунок бюджету міста застрахувати наших медпрацівників на випадок захворювання. Треба забезпечити їхні соціальні гарантії.

В ексклюзивному коментарі сайту Весь Кіровоград він також підняв питання доцільності дороговартісної реставрації приміщень ЦМЛ на Паученка бюджетним коштом.

Закінчилися передвиборчі перегони, ми обрали на п’ять років вектор нашого політичного і соціально-економічного життя. Тому вже припинили говорити про третю лікарню, куди вона переїде, як буде реконструюватися, – зазначив Райкович. – Нагадаю, реставрація з капітальним ремонтом цього комплексу історичних будівель буде коштувати близько 200 мільйонів. Можливо, ці гроші варто вкласти в лікарню на Валах, зробити її, зрештою, повнофункціональною сучасною терапевтичною лікарнею. А щодо цієї лікарні, можливо, економісти та містобудівники запропонують інші, більш креативні думки.

Нагадаємо, депутати нового скликання міської ради Кропивницького проголосували за залучення коштів кредитної лінії державного «Укрексімбанку» на суму до 70 мільйонів гривень під 12% річних на п’ять років. 23,8 мільйона піде на згадане медичне обладнання, ще 36,5 мільйона – видатки з капітального будівництва.

Також повідомлялося, що під час передвиболрчої кампанії у Facebook платно просували маніпулятивний допис сторінки політичної партії «Перспектива міста» стосовно будівель на Архітектора Паученка, де розташовані кілька відділень Центральної міської лікарні Кропивницького.