Урановий хейт: соцмережі реагують на шахтарські протести агресивно

Державний «Енергоатом» перерахував державному «СхідГЗК» 50 мільйонів гривень на зарплати працівникам уранових шахт, які другий день перекривають рух кількома трасами державного значення на Кіровоградщині.

Про це написав у Facebook голова обласної державної адміністрації Андрій Назаренко. Перераховані кошти – перший транш з трьох, які мають надійти до кінця тижня, щоб погасити заборгованість перед шахтарями повністю. Загальну суму на 15 грудня у профспілці оцінювали в 143 мільйони гривень.

 Інформація Назаренка з’явилася після того, як гірники Смоліного перекрили також дорогу на Умань, а в прокуратурі області повідомили про початок досудового розслідування.

Зареєстровано кримінальне провадження за фактом безпідставної невиплати заробітної плати працівникам трьох уранодобувних шахт Кіровоградщини – «Смолінської», «Новокостянтинівської» та «Інгульської» (ДП «СхідГЗК»), – зокрема йдеться у повідомленні. – Відомості про подію внесені до ЄРДР за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 175 Кримінального кодексу України.

Її санкція передбачає за умисну безпідставну невиплату заробітної плати більш як за один місяць, вчинену керівником підприємства або установи, покарання у вигляді штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або до двох років виправних робіт, або позбавлення волі на той же термін.

Вчора, 21 грудня, працівники державного підприємства перекрили траси Кропивницький-Київ, Кропивницький-Миколаїв та Кропивницький-Кривий Ріг, та оголосили акцію безстроковою. Окрім грошей, гірники вимагають прийняття державних рішень, які б дозволили відновити сталу роботу урановидобувних підприємств, які не працюють повноцінно через галузеву кризу.

Не дивлячись на заяви протестувальників про те, що вони не перешкоджають рухові «швидких», автомобілів із дітьми в салоні, та періодично пропускають частину транспортних засобів, які накопичуються в зонах перекриття, користувачі місцевого сегменту соцмереж неоднорідно реагують на дії учасників акцій та спричинені незручності. Ми зібрали найпопулярніші коментарі повідомлень про ситуацію у Facebook від учора, коли черга з фур поблизу Федорівки, за оцінкою голови ОДА, сягнула двокілометрової довжини.

Два найпопулярніших коментаря (за кількістю вподобань та інших реакцій) з понад 60 у тематичній гілці в групі «За кермом - Кропивницький» - зверху; найпопулярніший з понад 160 у гілці на фан-сторінці сайту «Гречка» - в центрі; два найпопулярніших з трьох десятків у гілці в групі «Маленький Париж – Єлисаветград» - внизу
Два найпопулярніших коментаря (за кількістю вподобань та інших реакцій) з понад 60 у тематичній гілці в групі «За кермом – Кропивницький» – зверху; найпопулярніший з понад 160 у гілці на фан-сторінці сайту «Гречка» – в центрі; два найпопулярніших з трьох десятків у гілці в групі «Маленький Париж – Єлисаветград» – внизу. Дані актуальні на момент публікації.

Були колись ферми у селах люди працювали по 20 або 30 років їх закрили тут шахти їх також закриють шукати нову роботу треба а не займатись фігньою дороги тут причому або люди які їдуть, – пише користувачка Екатерина Савенко під одним з тематичних посилань у групі За кермом – Кропивницький.

Цей коментар наразі має найбільше реакцій з усіх, які нам вдалося знайти за темою – 22, тільки одна з них – негативна («злість»).

Зае..ли!!!!!!! Причем тут обычные люди которые едут на работу, или по саоим делпм???? П..дуйте в Киев, или ищите другую работу!!!!!!! (мова, орфографія та стиль оригіналу збережені. – Весь Кіровоград), – другий за кількістю реакцій коментар у тій же групі.

Він має 13 позначок «подобається», три «в захваті» і лише дві позначки «злість». Профіль Віталик Чередниченко, від імені якого залишено коментар, має ознаки фейковості – п’ять друзів, жодної світлини, жодного публічного допису, порожній розділ «інформація» тощо.

У популярній групі Маленький Париж – Єлисаветград одну з новин про акції шахтарів коментує кандидатка в депутати міськради Кропивницького від «Батьківщини» на нещодавніх місцевих виборах Людмила Погоня:

У чому завинили водії перед шахтарями? Яке право мають шахтарі, вирішуючи свої проблеми, нехтувати правами інших людей??? Воюйте з владою!!!

Наразі коментар має 11 позначок «подобається», на одну менше найпопулярнішого в гілці, що його залишив користувач Александр Слободяник, житель Німеччини згідно інформації профілю.

В стране должен быть порядок, – пише він. – И порядок обязаны поддерживать силовые структуры! Почему на преступные действия протестующих нет никакой реакции?

Залишаючись вкрай емоційним, обговорення «уранового питання» в соцмережі подекуди набуває ознак експертного. Ми відібрали найкращі, на думку реакції, коментарі з такими ознаками.
Залишаючись вкрай емоційним, обговорення «уранового питання» в соцмережі подекуди набуває ознак експертного. Ми відібрали найкращі, на думку реакції, коментарі з такими ознаками.

Нагадаємо, більше двох років триває судовий розгляд справи про обвинувачення колишнього нардепа Миколи Мартиненка та інших осіб, в тому числі чинних та колишніх посадових осіб ДП «СхідГЗК» та ДП «НАЕК Енергоатом», у заволодінні коштами вказаних підприємств в особливо великих розмірах. Йдеться про 6,4 мільйона гривень «Енергоатому» та 17,3 мільйона доларів «СхідГЗК». Наразі справа слухається у Вищому антикорупційному суді.