Бюджет Кропивницького найбільше зріс у 2017-му, найбільше скоротився у 2020-му

Обласний бюджет Кіровоградщини на наступний рік менше минулорічного на 88 мільйонів, бюджет обласного центру – на 85 мільйонів більше.

Сьогодні, 23 грудня, депутати Кіровоградської обласної ради затвердили проєкт бюджету із сумою запланованих надходжень у 2,52 мільярда гривень. «За» голосували 57 з 58 присутніх обранців.

Акція організацій пацієнтів під Кабміном проти можливого скорочення витрат на медицину. Київ, 11 листопада 2020 року. Світлина - "Радіо Свобода"
Акція організацій пацієнтів під Кабміном проти можливого скорочення витрат на медицину. Київ, 11 листопада 2020 року. Світлина – “Радіо Свобода”.

Також затвердили програму економічного і соціального pозвитку на 2021 pік та план антикpизових заходів щодо мінімізації впливу негативних наслідків каpантину на соціально-економічну ситуацію в області.

Сесія міськради Кропивницького затвердила бюджет-2021 вчора, заплановані доходи – 2,21 мільярда гривень.

Найбільший бюджет за останні п’ять років, які в Україні триває децентралізація, Кропивницький мав у 2018-му – 2,74 мільярда гривень, найменший, 1,83 мільярда – у 2016-му. У 2017-му надходження зросли найбільше, на третину в порівнянні з минулим роком, у 2020-му – вперше за п’ять років упали на 15%.

Міський голова Андрій Райкович зазначив, що ухвалений документ є так званою «матрицею» головного кошторису, деталізовані цільові програми, за якими місто працюватиме протягом року, з’являться до кінця січня-початку лютого.

Він також назвав пріорітетними напрямками дорожніх ремонтів вулиці Вокзальну та Металургів, анонсував зрушення в питанні комплексної тепломодернізації Кропивницького та плани орієнтовно у квітні розпочати перший етап реконструкції набережної Інгулу з благоустрою території навколо пам’ятника «афганцям», який наразі ремонтують.

Нагадаємо, в перші місяці 2021 року в Центральній міській лікарні Кропивницького має запрацювати нове відділення легеневої терапії на 30 ліжок, зокрема 6 реанімаційних.

Також повідомлялося, що міністерство фінансів гальмує погодження позики, якої обласний центр потребує через участь місцевого бюджету в протиепідемічних заходах та втрати через надані державою пільги для підприємців. Залучення інвестиційних коштів кредитної лінії державного «Укрексімбанку» міськрада сесійним рішенням підтримала в серпні, погодження Мінфіну було отримано наприкінці листопада.